Dolar (%-0.39) 13.5967
Euro (%-0.35) 15.1772
Sterlin (%-0.33) 18.23
Ons (%0.16) 1797.86
Gram (%-0.11) 787.21
Çeyrek (%-0.11) 1287.09
THYAO (%5.22) 28,64
ASELS (%4.40) 22,30
PETKM (%1.50) 8,81
EUR/USD (%0.04) 1.11472
USD/JPY (%0.09) 115.45
EUR/GBP (%-0.06) 0.8322
Petrol (%0.52) 87.06
Gümüş (%0.40) 22.767
Bitcoin (%2.26) 36854.04
Ethereum (%0.14) 2392.79
Bist100 (%2.38) 1,997.69

Twitter, Revue Yatırımı Sonrası Bazı Kullancılara Bültenler Göstermeye Başladı

Twitter geçtiğimiz günlerde yaptığı Revue yatırımı ile beraber e-posta bültenleri göstermeye başladı.
Twitter, Revue Yatırımı Sonrası Bazı Kullancılara Bültenler Göstermeye Başladı
02 Şubat 2021 | 15:37Son Güncelleme: 27.01.2022 / 11:32:15
Yorum

Sosyal medya devi Twitter geçmiş yıllardan bu yana sürekli büyüyor. Şirket yaptığı yatırımlar ile kullanıcı deneyimini artırmayı hedefliyor. Bu anlamda geçtiğimiz günlerde Hollanda merkezli Revue adlı bir şirket, Twitter tarafından satın alınmıştı. 2015 yılında kurulan Revue, insanların ilgi alanlarıyla ilgili gelişmelerden haberdar olmaları için e-posta bültenleri hazırlayan bir girişim olarak biliniyor.

Bu yatırım sonrası sosyal medya devinin kullanıcılara Twitter üzerinden e-posta bültenleri göstermesi bekleniyor. Şirket bunu ilk etapta sınırlı sayıda kullanıcı üzerinde test etmeye başladı. Mikro blog devi, Revue’un yayıncı teklifinin şu an için özel beta sürümüne geri döndürüldüğünü doğruladı ve bunun şu anda yalnızca mevcut müşteriler tarafından erişilebilir olduğu belirtiliyor.

E-Posta Bültenleri Test Ediliyor

E-Posta Bültenleri Test Ediliyor

Twitter ‘da bazı kullanıcılar, tweet’leri gömme, e-posta listelerini içe aktarma, analiz etme gibi özellikleri işaretleyerek, izleyicilerine ulaşmak için ücretsiz bir haber bülteni oluşturmalarını isteyen arayüze erişim sağlayabiliyor. Şirketin sınırlı sayıda kullanıcı üzerinde bülten gösterimini test ediyor.

Yazarların bir e-posta bülteni aracılığıyla içeriklerinden para kazanmalarına yardımcı olan platformların yükselişi, bir kullanıcı ordusuna özgürce dayanan ve kısa içerikli içeriklere halka açık katkıda bulunan bir şirket olan Twitter için cazip bir fırsat olarak gösteriliyor.

Sosyal medya platformu kendi bünyesinde haber bültenini yayınlarken, tweetlerin potansiyel olarak etkileşimi artabilir. Twitter kullanıcılarının, daha uzun form içeriği için ödeme yapan abonelere dönüştürebilecekleri bir takipçi topluluğu oluşturmayı amaçlıyor.

Bir şirket sözcüsü yeni özelliğin tüm kullanıcılara hızlı bir şekilde sunulması için çalıştıklarını söyledi. Uygulamaya erişmek için web arayüzündeki üç noktalı “Daha Fazla” menü seçeneğinden ulaşılabilen haber bülteni özelliği, bir kullanıcının sosyal hesabını kullanarak birkaç tıklamayla Revue programına kayıt olmak gerekiyor. Kullanıcılar bir kez bültenlerini hazırlamaya başlayabilir ve isteğe bağlı olarak paylaşımlarını burada kullanabilir.

Spaces Özelliği Android’e Geliyor

Spaces Özelliği Android’e Geliyor

Sosyal medya devi geçtiğimiz haftalarda kullanıcıların birbirleri sesli olarak iletişim kurmasına imkan tanıyan Spaces özelliğini duyurmuştu. Audio Spaces özelliği ile sesli sohbet odaları kurulacak ve kullanıcılar birbirleri ile samimi ilişkiler kurabilecek. Canlı olarak yayınlanacak bu sohbet odaları şu an için iOS tarafında test ediliyor. Test sürecinin ilk etapta iOS için başlamış olması, Android için özelliğin gecikeceği yorumlarının yapılmasına neden oldu.

Ancak şirketten yeni bir açıklama geldi ve Android tarafının önceliğinin iOS ile aynı olduğu vurgulandı. Yapılan bir paylaşımda ‘Android topluluğu sizi unutmadık’ ifadelerine yer verildi. Özelliğin kullanıma sunulması ile beraber WhatsApp’ta olduğu gibi kullanıcılar birbirlerine sesli mesajlar gönderebilecek.

Bilindiği üzere son günlerde Clubhouse uygulaması kısa sürede sosyal medya dünyasında viral hale geldi. Kullanıcılar uygulamaya davetiye ile erişim sağlayabiliyor. Twitter’ın Spaces özelliği de Clubhouse ile benzer bir yapıya sahip. Metin tarafında 280 karakter sınırının yetersiz olması halinde Spces aracının yararlı olacağı söylenebilir.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar