Yatırım yapmaya başla!

Twitter Rahatsızlık Yaratan Mesajlar için Yeni Filtre Sistemi Geliştiriyor

Popüler mikro blog platformu Twitter saldırgan içeriklere karşı tutumunu katılaştırmaya devam ediyor. Şirket huzursuzluk yaratan mesajların engellenmesi için yeni filtre sistemi geliştiriyor.
Twitter Rahatsızlık Yaratan Mesajlar için Yeni Filtre Sistemi Geliştiriyor

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından biri olan Twitter, kötüye kullanımın da en yaygın olduğu mecraların başında geliyor. Milyonlarca kullanıcının buluşma noktası uygulamada saldırgan ve rahatsız edici içeriklerin hızlı bir şekilde yayıldığı biliniyor. Twitter bugüne kadar kötüye kullanımın önüne geçmek için pek çok algoritma ve filtreleme sistemi geliştirdi.

Ancak platformun kullanıcı sayısının çok fazla olması ve sonu gelmeyen spam faaliyetleri nedeniyle rahatsızlık veren içeriklerin önüne tam anlamıyla geçilemiyor. Sosyal medya devi geçtiğimiz günlerde kullanıcıların daha az etkilenmesi adına bildirimleri sessize alma özelliği geliştirdiğini duyurmuştu.

Ancak gelen haberler gösteriyor ki Twitter’ın saldırgan ifadeler içeren paylaşım ve mesajlara karşı mücadelesi artarak devam edecek. Şirket bilinmeyen ve rahatsız edici potansiyeli olan özel mesajların otomatik olarak engellenmesi için yeni bir algoritma üzerinde çalışıyor.

Twitter’dan Yeni Filtreleme Sistemi Geliyor

Twitter’dan Yeni Filtreleme Sistemi Geliyor

Twitter’da kullanıcıların başının dertte olduğu konular arasında ilk olarak rencide edici ve saldırgan içeriklerin olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle özel mesaj yoluyla bilinmeyen kaynaklardan gönderilen içerikler kullanıcılar için büyük rahatsızlık oluşturuyor. Şirket bunun engellenmesi adına otomatik bir filtreleme sistemi geliştiriyor.

Kullanıcılarının platformdaki huzursuzluklarını en alt seviyeye indirmek isteyen sosyal medya devi, rencide edici kelimeleri otomatik olarak tespit edecek. Bu mesajlar için ayrı bir kategori oluşturacak olan sosyal medya platformu, bu ifadeleri ‘ek mesajlar’ bölümü adı altında gösterecek. Twitter’ın bu anlamda bir başka sosyal medya devi Facebook’tan esinlendiğini söyleyebiliriz. Messenger uygulamasında rahatsız edici içeriklere karşı benzer bir filtreleme sistemi mevcut.

Geliştirilen sistem ile kullanıcılar filtreleme sistemine takılan özel mesajları kendi istekleri doğrultusunda görüntüleyecek. Daha önce bu durum kullanıcıların manüel olarak müdahalesi ile mümkün oluyordu.

Yeni Sistemin Detayları

Yeni Sistemin Detayları

Twitter açıklamasında yeni filtreleme sistemine dair bilgilendirmede bulundu. Yeni filtreleme sisteminde mesaj istekleri adında yeni bir klasöre yer verilecek. Mesaj kutusu tüm kullanıcılara açık olan kişiler bu klasör ile yabancı kaynaklardan gelen iletileri görme imkanına sahip olacak. Ayrıca bir kalite filtresine yer verilecek. Bu filtre sayede düşük kaliteli olarak tanımlanan mesajlar otomatik olarak engellenecek ve kullanıcıların görmemesi sağlanacak.

Şüpheli olduğu değerlendirilen mesajların ilk birkaç kelimesi gösterilecek. Böylece tüm mesajın istem dışı okunması engellenecek. Bu içeriklerin devamında “Bu mesaj gizli çünkü rahatsız edici bir içerik içeriyor olabilir.” ifadesine yer verilecek. Şirket bununla beraber yanıt gizleme özelliğini test ediyor. Sosyal medya devi kötüye kullanımla mücadelede her geçen gün daha etkin yöntemler geliştirmeye devam edecek gibi duruyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum