Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Twitter Belirli Ayrıcalıkların Olacağı Premium Modeli Üzerinde Çalışıyor

Twitter’ın farklı özellikler sunacağı ücretli bir abonelik seçeneği üzerinde çalıştığı kaydedildi.
Twitter Belirli Ayrıcalıkların Olacağı Premium Modeli Üzerinde Çalışıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Günümüzde sosyal medya uygulamaları milyonlarca insan tarafından kullanılan dev mecralar haline geldi. Geliştirilen özellikler ve artan ilgi ile beraber her geçen gün kullanıcıların ilgisi de yoğunlaşmaya devam ediyor. İnsanların en çok ilgi gösterdiği uygulamalardan birisi ise Twitter olmakta. Mikro blog sitesinin gelinen gün itibariyle 330 milyonu aşkın kullanıcısı bulunuyor.

Sosyal medya devi uzun yıllar sonra bir geleneğini bozmuş ve reklam almaya başlamıştı. Bu sayede platformun gelirlerinde büyük yükseliş kaydedildi. Şirket reklam gelirlerine olan bağımlılığı azaltmak adına yeni bir abonelik planı üzerinde çalışıyor. Kaynaklara göre Twitter, reklam bağımlılığını azaltmak için nihayetinde premium ücretli özellikler veya kullanıcı tarafından finanse edilen diğer yollar sunabilir.

Ne tür ücretli tekliflerin ortaya çıkabileceği henüz bilinmiyor, ancak gelen haberlere göre içerik oluşturuculara ipuçları ödemesine izin verebilecek biri plan dahilinde çalışmalar yürütülüyor.

Ücretli Abonelik Sistemi Gelebilir

Ücretli Abonelik Sistemi Gelebilir

Rapora göre Twitter, kullanıcılara ücretli abonelik sunmanın yollarını araştırıyor. TweetDeck hizmeti kullanıcıların birden çok hesabı daha verimli bir şekilde yönetmesine ve Twitter’ı okuması daha kolay dikey beslemeler halinde organize etmesine olanak tanıyan ana Twitter web sitesi ve mobil uygulamasının popüler bir alternatifi olarak kullanılabiliyor.

Sosyal medya devinin bu hizmet üzerinden kullanıcılardan ücret alma planı bulunuyor. Uzmanlar Twitter’ın, Facebook ve Snapchat gibi rakiplerinin artan gelirlerinden etkilendiğini belirtiyor. Ücretli abonelik sistemi ile yatırımcıların ilgisinin çekilmesi amaçlanıyor.

Mikro blog sitesinin gelir ürünleri sorumlusu Bruce Falck, gelirleri artırma seçenekleri arasında ücretli aboneliklerin ihtimal dahilinde olduğunu, ancak şu an için farklı opsiyonların erken araştırma aşamasında olduğunu söyledi. Falck, yıl içerisinde bu opsiyonlardan birinin gelir getirebilecek seviyeye gelmesini beklemediklerini belirtti.

Ücretli Abonelik Sistemleri Yaygınlaşıyor

Ücretli Abonelik Sistemleri Yaygınlaşıyor

Aslında bu durum ilk kez gündeme gelmiyor. Geçtiğimiz yıllarda da Tweetdeck hizmeti üzerinden ücret alma planlarından söz edilmişti. Diğer yandan Twitch’te olduğu gibi bağış sisteminin de Twitter’a gelebileceği konuşuluyor. İnsanlar böylece sevdikleri içerik oluşturuculara bağış yaparak özel paylaşımlara erişme imkanı bulacak.

Son dönemde YouTube, Spotify, Netflix gibi pek çok dijital platform, kullanıcılara ücretli abonelik seçenekleri sunuyor. YouTube’da içerik üreticilere Katıl abone olunabiliyor ve özel içeriklere erişim sağlanabiliyor. Premium paketinde reklamsız gösterim, içerikleri oynatma, arka planda oynatma gibi ayrıcalıklar sunuluyor.

Spotify’da da aynı şekilde premium aboneler reklamsız kullanım ve çevrimdışı olarak içeriklere ulaşılabiliyor. Twitter’ın da ‘pro’ olarak adlandırılan bir abonelik seçeneği ile bazı ayrıcalıkları sunabileceği gelen bilgiler arasında.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu