Yatırım yapmaya başla!

Twitter Paylaşımların Kaç Kişi Tarafından Alıntılandığını Gösterecek Özellik Geliştiriyor

Twitter’da kullanıcılar bir paylaşımın aldığı retweet sayısını görebilecek.
Twitter Paylaşımların Kaç Kişi Tarafından Alıntılandığını Gösterecek Özellik Geliştiriyor

ABD merkezli sosyal medya uygulaması Twitter, milyonarca kullanıcısına daha iyi bir deneyim sunmak adına yeni özellikler geliştirmeye devam ediyor. Bu özellikler güvenliğe ve kullanım deneyimine yönelik oluyor. Geçtiğimiz günlerde devlet destekli hesaplara yönelik Twitter’ın yeni bir etiket hazırladığı açıklanmıştı. Mikro blog sitesi milyonlarca kullanıcıya ev sahipliği yapıyor ve dolayısıyla çok büyük bir etkileşim oluşuyor.

Şirket bu etkileşimi artırmak adına yeni araçlar geliştirmeyi sürdürüyor. Twitter’ın en çok kullanılan araçlarından birisi ise retweet özelliği olmakta. Kullanıcılar başkasının yaptığı bir paylaşımı retweet ederek alıntılıyor ve kendi duvarında gösterebiliyor. Sosyal medya platformu retweet deneyimini bir üst seviyeye çıkaracak yeni bir özellik test ediyor.

Retweet Sayısı Gösterilecek

Retweet Sayısı Gösterilecek

Twitter kullanıcıların birbirleriyle olan etkileşimini artırmak adına yeni bir özellik dah test ediyor. Şirket ilerleyen dönemde yapılan retweetlerin kaç kişi tarafından alıntılandığını göstermeye başlayacak.

Twitter’dan bu özelliğe dair yapılan açıklamada, “Birkaç ay önce, bir Tweette Retweetleri görmek için dokunduğunuzda Yorum İçeren Retweetleri daha görünür hale getirdik.” ifadesi yer alıyor. “Bu herkese açık. Şimdi, Yorumları içeren Retweet’leri doğrudan Tweet üzerinden erişilebilir hale getirmeyi ve bunun onları daha kolay ve daha anlaşılır hale getirip getirmediğini görmek için yeni dil (Alıntılar) yapmayı test ediyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Sosyal medya sitesi bu özelliğin adını ‘Alıntılananlar’ olarak belirlemişti. Şirket geçtiğimiz aylarda ‘Yorumla Birlikte Retweetlenenler’ adında bir özelliği iOS kullanıcıları üzerinde test etmeye başlamıştı. Bu araç ile yorumlanmış retweetlerin sayısı ayrı olarak gösteriliyordu. Yeni özelliğin önümüzdeki günlerde tüm kullanıcıların beğenisine sunulması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum