Yatırım yapmaya başla!

Twitter Paylaşımlara Abone Olma Özelliği ile Kullanıcılara Anlık Bildirim Gönderecek

Sosyal medya devi Twitter, kullanıcıların istedikleri paylaşımları anlık olarak takip edebilecekleri yeni bir özellik geliştiriyor.
Twitter Paylaşımlara Abone Olma Özelliği ile Kullanıcılara Anlık Bildirim Gönderecek

Popüler mikro blog sitesi Twitter, kullanıcılar arasındaki sözlü iletişimin en üst seviyede olduğu sosyal medya platformlarının başında geliyor. Bu durum beraberinde etkileşimin diğer platformlara göre daha yüksek olmasını sağlıyor. Ancak Twitter’ın bu etkileşimi daha yukarı çıkaracak yeni özellikler üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Sosyal medya devi, kullanıcıların istedikleri sohbetlerden haberdar olmasını sağlayacak yeni bir sistemin testlerine başladı.

Bilindiği üzere Twitter’da kullanıcılar arasında karşılıklı yaşanan bir diyalogdan haberdar olmak için, o paylaşımın altında herhangi bir yanıtınızın bulunması gerekiyor. Ancak yeni geliştirilen sistem ile bu gereksinim ortadan kalkmış olacak.

Twitter’ın önümüzdeki dönem için geliştirdiği yeni güncelleme ile kullanıcılar istedikleri paylaşımdan haberdar olabilecek. Son dönemde platformun yanıtlama işlemi üzerinde yoğunlaştığı görülüyor. Geçtiğimiz günlerde popüler ağ, kullanıcıları rahatsız eden yanıtlar için gizleme imkanı tanıyacağını duyurmuştu.

Twitter’da Paylaşımlara Abone Olma Dönemi

Twitter’da Paylaşımlara Abone Olma Dönemi

Dünyanın en büyük sosyal ağlarından biri olan Twitter, Facebook kullananların yabancı olmayacağı yeni bir güncelleme yayınlamaya hazırlanıyor. Henüz kullanıma sunulmayan özellik sayesinde platformdaki kullanıcılar denk geldikleri bir sohbette yaşanan tüm gelişmeleri takip etme imkanına sahip olacaklar. Twitter’ın sunmaya hazırlandığı yeni abonelik özelliği sosyal medya uzmanı Jane Manchun Wong tarafından fark edildi.

Wong yaptığı araştırma sonucu, Twitter’ın Android uygulamasının beta kodlarında “Sohbete Abone Ol” özelliğini tespit etti. Sohbeterin üzerine basit şekilde yerleştirilecek düğme ile kullanıcılar, yanıt vermedikleri bir paylaşımı isterlerse takip edebilecek. Mikro blog sitesinin yeni abonelik özelliğini bu haftanın başından itibaren test etmeye başladığı ifade ediliyor.

“Sohbete Abone Ol” adı verilen düğmeyle ilgili Twitter’ın ürün yönetim direktörü Sara Haider, bu yılın başından itibaren, sohbet alanında büyük değişiklikler yapacaklarını ifade etmişti. Yeni özelliğin resmi olarak ne zaman kullanılacağı tam olarak belirsiz. Ancak kısa zaman içerisinde kullanıma sunulması beklenen yeni işlev ile kullanıcı etkileşiminin olumlu yönde etikeleneceğini söyleyebiliriz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum