Yatırım yapmaya başla!

Twitter Paylaşım Zamanlama Özelliğini Bazı Kullanıcılara Sundu

Mikro blog sitesinin uzun zamandır beklenen zamanlama özelliğini bazı kullanıcılara sunduğu ortaya çıktı.
Twitter Paylaşım Zamanlama Özelliğini Bazı Kullanıcılara Sundu

Dünya genelinde milyonlarca kişi tarafından kullanılan mikro blog sitesi Twitter, kullanıcı etkileşiminin fazla olduğu sosyal mecralardan biri olmakta. Özellikle son dönemde Corona virüsünün dünya genelinde yayılması ile beraber Twitter’da insanlar daha fazla paylaşım yapmaya başladı. Sosyal medya platformu geçtiğimiz günlerde 2020 yılının ikinci çeyrek sonuçlarını açıklamıştı.

Verilerde şirketin Wall Street tahminlerini aştığı gözlerden kaçmadı. Twitter ekibi platformda bir yandan da kötüye kullanımla mücadele ediyor. Bir süre önce yanıtların kötüye kullanımını azaltacak bir özellik üzerinde çalışıldığı öğrenilmişti. Şirket bu özelliği ile kullanıcıların Twitter’da kullandıkları üsluplarında dikkatli olmalarını istiyor. Bu kapsamda bir paylaşıma yanıt verilirken duruma göre kullanıcılardan tekrar düşünmeleri talep edilecek.

Kullanıcıların Twitter’dan en çok beklediği özelliklerden birisi tweetlerin düzenlenmesi olurken, bir diğeri de bu paylaşımların zamanlaması olmakta. Şu an için tweet düzenleme için yakın zamanda bir gelişme olması beklenmiyor. Ancak bir süredir şirketin paylaşımların zamanlama özelliğini test ettiği biliniyordu. Gelen son haber ile bu özelliğin bazı kullanıcılara sunulduğu ortaya çıktı.

Twitter’a Zaman Çizelgesi Yolda

Twitter’a Zaman Çizelgesi Yolda

Mikro blog sitesinin bazı kullanıcılar için tweet zamanlama özelliğini sunduğu belirtiliyor. Geliştirilen özellik ile Twitter’da kullanıcıların karşısında bir zaman çizelgesi olacak. Buradan belirlenen paylaşımın hangi tarih ve saatte gönderileceği belirlenebilecek. Söz konusu özelliğin özellikle yüksek takipçiye sahip hesaplar ve haber yayını sayfalar için oldukça kullanışlı olacağı belirtiliyor.

Zaman çizelgesi üzerinden planlanan tüm paylaşımları görmek ve yeniden düzenlemek mümkün olacak. Şu an için zamanlama özelliğinin bazı kullanıcılar tarafından kullanılabildiği belirtiliyor. Tüm kullanıcılara açılıp açılmayacağı ise şu an için bilinmiyor. Ancak artık kullanımda olması bu özelliğin yaygınlaşma ihtimalini artırıyor. Twitter kullanıcıları aslında bu deneyimi farklı yollar ile gerçekleştirebiliyor.

Tweetdeck ya da üçüncü parti uygulamalar aracılığı ile gönderileri zamanlamak mümkün olmakta. Ancak Twitter’ın kendi uygulamasında böyle bir özellik bulunmuyor. Sosyal medya devi ayrıca zararlı içeriklerin engellenmesi adına yeni bir bildirim özelliği üzerinde çalışıyor. Önümüzdeki günlerde Twitter’ın yeni özelliklerini kullanıcıların beğenisine sunması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum