Yatırım yapmaya başla!

Twitter Nefret ve Kutuplaştırma İçeren Paylaşımları Kaldırmaya Hazırlanıyor

Twitter artış gösteren nefret ve kutuplaştırma içeren paylaşımlara karşı daha katı bir politika izleyecek.
Twitter Nefret ve Kutuplaştırma İçeren Paylaşımları Kaldırmaya Hazırlanıyor

Sosyal medya uygulamaları dünyanın dört bir yanında milyonlarca kişinin buluşma noktası haline geldi. İnsanlar birbirleri ile etkileşime geçebiliyor ve kendi duygu, düşüncelerini paylaşımlar ile ifade edebiliyor. Bu uygulamalar arasında yüksek kullanıcı etkileşimi ile mikro blog sitesi Twitter öne çıkıyor. Sosyal mecra yeni özellikler geliştiriyor ve milyonlarca kullanıcısına daha iyi bir deneyim sunmayı amaçlıyor.

Şirket son olarak bir süredir dünyayı tedirgin eden Corona virüsüne karşı önlem ve tavsiyeler içeren bir açıklama yaptı. Bilindiği üzere tüm sosyal mecralarda olduğu gibi Twitter’da da nefret söylemine rastlamak mümkün oluyor. Çeşitli konular üzerinden ayrıştırıcı dil kullanan kişiler başkaları için rahatsızlık veriyor. Twitter daha önce bu konuya dair yaptırımlar uygulayacağını açıkalmıştı. Sosyal medya devi bu yaptırımların alanını genişletmeye hazırlanıyor.

Twitter Politikasını Katılaştırıyor

Twitter Politikasını Katılaştırıyor

Popüler mikro blog sitesi geçtiğimiz yıl nefret söylemlerine karşı yaptığı açıklamada, din odaklı paylaşımları kaldıracağını duyurmuştu. Sosyal mecra yaptırım uygulayacağı söylemlerin alanını genişletiyor. Yapılacak güncelleme ile insanları yaş, fiziksel engel ve hastalık gibi özellikleri nedeniyle ayrıştıran söylemlere izin verilmeyecek.

Rahatsız edici paylaşımlarda bulunan kişilere herhangi bir ceza uygulanmayacak ancak şikayet edilmesi halinde bu ifadeler kaldırılacak. Twitter kullanıcılarını dış etkenlere karşı korumak adına yeni önlemler aldığını belirtiyor. Sosyal medya devi 2018 yılında bu konuyla ilgili bir anket düzenlemiş ve 8 binden fazla geri bildirim almıştı. Geri bildirimlerde kullanıcıların ağırlıklı olarak zararlı içeriklere karşı mücadele edilmesi gerekliliği öne çıkıyordu.

Sosyal medya şirketi nefret ve ayrıştırıcı dil ile mücadele etmek adına iş birlikleri yapacak ve dışarıdan destek alacak. İnsanların ırk, köken ve uyruklarından dolayı ayrıştırılmasının önüne geçmek için uzman kaynaklardan yardım alınacak. Twitter açıklamasında alacakları uzman görüşler sayesinde nefret söylemi ile daha etkin bir şekilde mücadele edeceğini belirtti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum