Yatırım yapmaya başla!

Twitter Mobil Uygulamaları için Profil Önizleme Özelliği Geliştiriyor

Popüler sosyal medya uygulaması Twitter, iOS ve Android uygulaması için profil önizleme özelliği geliştiriyor.
Twitter Mobil Uygulamaları için Profil Önizleme Özelliği Geliştiriyor

Dünyanın önde gelen mikroblog sitesi Twitter, her geçen gün daha geniş kitlelere hitap etmeye devam ediyor. Kullanıcılarına daha iyi bir deneyim sunmak isteyen ve kullanıcıların birbirleri ile etkileşimini artırmak isteyen Twitter ekibi, sürekli çeşitli geliştirmeler üzerinde çalışıyor. Platformun CEO’su Jack Dorsey geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama ile karanlık temayı yeniden geliştireceklerini açıklamıştı.

Bilindiği üzere platformda kullanıcılar arasında konuşmalara sıkça rastlamak mümkün. Ancak bu konuşmalar esnasında araya başka kişilerin giriyor olması, konunun dağılmasına ve insanların kafasının karışmasına neden oluyor. Mikroblog sitesi bu sorunu gidermek adına kullanıcıların profillerini önizleme özelliğini test etmeye başladı.

iOS ve Android’e Profil Önizleme Özelliği

iOS ve Android’e Profil Önizleme Özelliği

Twitter’ın testlerine yeni başladığı özellik ile kullanıcılar birbirleri ile konuşurken profillerini görüntüleme imkanı bulacaklar. Yani herhangi bir başlığa cevap veren bir kullanıcının biosu, Twitter’a ne zaman katıldığı ve takipçi sayısı gibi spesifik bilgileri burada görüntülenmiş olacak. Bu sayede çok yoğun tartışmaların döndüğü karmaşık sohbetlerde kullanıcıların profillerini görüntülemek mümkün olacak.

Önizlemenin çıkacağı pencerede ayrıca kullanıcının profilinin tamamının görüntülenmesini sağlayacak bir bağlantıya da yer verilmiş. Konuyla ilgili Twitter’ın açıkladığı raporda “Profil önizlemesi gibi bir özellik, kullanıcıların belirli bir konuşmaya odaklanmaya devam etmelerine yardımcı olmak için iyi bir yoldur ve sürekli bir şekilde dolaşmak zorunda kalmadan kimin katıldığı hakkında önemli bilgiler toplar” ifadelerine yer verildi.

Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey yakın geçmişte yaptığı bir açıklamada platformlarında dijital konuşma sırasında tetiklenen kullanıcılar için zihinsel ve fiziksel tehditleri kısıtlamak istediğini belirtmişti. Profil önizleme özelliğinin ilk olarak iOS kullanıcılarına sunulması bekleniyor. Kısa bir süre sonra ise Android uygulaması için aynı özellik aktif hale gelecek.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum