Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Twitter Daha Önce Durdurduğu Mavi Tık Verme Sürecini Başlatmaya Hazırlanıyor

Twitter bir süredir askıya aldığı doğrulanmış hesap verme sürecini yeniden başlatıyor.
Twitter Daha Önce Durdurduğu Mavi Tık Verme Sürecini Başlatmaya Hazırlanıyor

Dünyanın en büyük sosyal medya şirketlerinden biri olan Twitter, her gün milyonlarca kişi tarafından yoğun bir şekilde kullanılıyor. Tanınmış insanlar, haber kaynakları, siyasi figürler başta olmak üzere çok sayıda hesap üzerinden paylaşımlar yapılıyor ve etkileşim kuruluyor. Sosyal medya devi uzun zamandır asılsız bilgi ile mücadele kapsamında mücadele ediyor.

Sahte bilginin yayılmasını önlemek isteyen şirket bugüne kadar pek çok önlem aldı. Özellikle tanınan kişiler adına açılmış sahte hesaplar bu noktada platforma büyük zarar veriyor. Twitter bunun için geçtiğimiz yıllarda doğrulanmış hesap sürecini başlatmıştı. Belirli şartları sağlayan kullanıcıların hesaplarının yanında mavi bir tik gösteriliyor.

Bu da hesap sahiplerinin doğruluğunu ortaya koyuyor. Mikro blog sitesi bir süredir mavi tık verme sürecini durdurma kararı almıştı. Gelen haberler onay verme sürecinin yeniden başlayacağına işaret ediyor.

Mavi Tık Süreci Geri Dönüyor

Mavi Tık Süreci Geri Dönüyor

Sosyal medya devinden yapılan açıklama hesabını doğrulatmak isteyen kişileri sevindirecek. Yapılan duyuru ile mavi tık verme sürecinin 2021 yılının başlarında yeniden başlayacağı belirtildi. Mikro blog sitesi yaklaşık 3 yıl önce hesaplara mavi tık vermeyi durdurmuştu. Twitter doğrulama sistemini geri bildirim yöntemiyle platforma entegre etmeyi planlıyor.

Daha önce sosyal medya analisti Jane Manchun Wong bu konuyla ilgili iddialara yer vermişti. Twitter’ın açıklaması bu iddiaların doğru olduğunu ortaya koydu. Yeni bir karar alınmazsa doğrulama işlemi ağırlıklı olarak, devlet hesapları, şirketler, markalar, sivil toplum kuruluşları, medya kuruluşları, eğlence, spor, aktivistler, organizatörler ve Twitter’ın toplum üzerinde etkisi olduğunu düşündüğü kişilere mavi tık verilecek.

Şirket ayrıca daha önceden verilmiş onay rozetlerinin de gerekli durumlarda geri alınabileceğinin altını çiziyor. Diğer yandan son dönemde COVID-19 pandemisine dair doğru bilginin yayılması adına onay kapsamı genişleyebilir. Şirket salgından dolayı onay vereceği hesapları şu şekilde sıralıyor:

  • Salgın veya diğer kamu sağlığı krizleri dönemlerindeki tıbbi çalışanlar.
  • Protesto zamanlarındaki veya önemli bir kültürel etkinlikle bağlantılı aktivistler ve yerel siyasi liderler.
  • Doğal afetler hakkında bilgilendiren kamu güvenliği ve gazeteci hesapları.
  • Sivil hakları veya insan haklarını destekleme kampanyalarının organizatörleri, savunucuları veya kurucuları.


Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum