Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Twitter Masaüstü Arayüzünü Mobil Uygulaması ile Benzer Hale Getirdi

Popüler sosyal medya uygulamasının masaüstü platformunda arayüz güncellemeleri yapıldı. Yeni güncelleme ile masaüstü görünümünün mobil ile benzer hale geldiği görülüyor.
Twitter Masaüstü Arayüzünü Mobil Uygulaması ile Benzer Hale Getirdi
Son Güncelleme: 
Yorum

Popüler mikro blog sitesi Twitter, kullanıcı etkileşiminin son derece yüksek olduğu bir platform. Milyonlarca kullanıcının birbirleri ile iletişime geçmesi için uygulamanın kullanışlı bir arayüze sahip olması gerekiyor. Twitter’ın arayüzü ilk çıktığı günden bu yana epey değişim geçirdi.

Ancak sosyal medya devi yeni özellikler ve güncellemeler yapmaya devam ediyor. Platform ağırlıklı olarak mobil uygulamalar aracılığı ile kullanılsa da masaüstü kullanımı da son derece yaygın. Şirket masaüstü kullanıcılarına yönelik yeni bir güncelleme yayınladı. Yeni güncelleme ile masaüstü arayüzünde değişiklikler göze çarpıyor.

Yeni değişiklikler ile masaüstü uygulamasının mobil sürümler ile benzer hatlara sahip olduğu gözlerden kaçmıyor. Bilindiği üzere iOS ve Android uygulamalarında uzun zamandır iki sütunlu bir arayüz kullanımda. Benzer tema masaüstüne de kazandırıldı.

Masaüstü Arayüzü Güncellendi

Masaüstü Arayüzü Güncellendi

Milyonlarca kullanıcının buluşma noktası olan Twitter’ın uzun zamandır arayüze yönelik çalışmalar yaptığı biliniyor. Ocak ayından bu yana süren çalışmalar sonucu masaüstünde 3 sütunun dikkat çektiği yeni bir arayüze geçilmiş oldu. İOS ve Android uygulamalarında uzun zamandır benzer bir arayüz kullanımda.

Twitter’ın mobil ve masaüstü platformlarını benzer görünüme kavuşturduğu görülüyor. Sol tarafta bulunan navigasyon sütununda Anasayfa, Bildirimler, Mesajlar, Keşfet gibi seçeneklere yer verilmiş. Menü ve profil bağlantılarının olduğu sekmeler sağ tarafta yer alıyor.

Bununla birlikte yine Ayarlar ve Gece Modu seçeneklerine de Daha Fazla başlığı altında görünüyor. Son aylarda Twitter’ın kullanım deneyimine yönelik çok sayıda güncelleme aldığı biliniyor. Öyle görünüyor ki şirket arayüz üzerinde çeşitli değişiklikler yapmaya devam edecek.

Siyasilere Yönelik Etiket

Siyasilere Yönelik Etiket

Twitter’ı kullanan kişilerin başında dünyanın önde gelen siyasi kişilikleri geliyor. Özellikle ABD Başkanı Donald Trump’ın attığı tweetler ile dünya gündemini değiştirdiği biliniyor. Mikro blog siteleri bu kişilere karşı da yeni kurallar uygulamaya hazırlanıyor. Şirket yetkilileri topluluk kuralları olduğunu ve bunun kimse tarafından ihlal edilemeyeceğini belirtiyor.

Sosyal medya devinin bloğundan yapılan açıklamada siyasilerin kural ihlali yapan paylaşımlarına uyarı etiketi ekleneceği belirtildi. Twitter, söz konusu mesajları kamu yararına olduğu gerekçesiyle silmeyeceğini ancak etkileşimin düşürülmesi için yeni bir algoritma geleceğini açıkladı.

Yeni Kural Trump’a Uygulanır mı?

Yeni Kural Trump'a Uygulanır mı?

Platformda halihazırda kişiye ve gruplara yönelik şiddet, ırkçılık, ayrımcılık gibi söylemlere izin vermiyor.Konuya yönelik yapılan açıklamada “Hangi durumlarda ve neden silinmesine karar verdiğimiz ise açık değildi” ifadelerine yer verildi.

Uyarı etiketi kuralına dahil olan hesaplar ise 100 binden fazla takipçisi bulunan ve onaylanmış hesabı olan siyasi kişilikler olarak açıklandı. Bu kuralla ilgili akla ilk gelen ABD Başkanı Trump’ın etkilenip etkilenmeyeceği konusu oldu. Ancak Twitter’ın yeni uyarı etiketinden ABD Başkanının da etkilenebileceği tahmin ediliyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu