Yatırım yapmaya başla!

Twitter’ın Listeler Bölümünü Ana Sayfa Gibi Kullanmak Mümkün Olacak

Twitter’ın listeler bölümünde kullanıcılar kendi tweet akışlarını oluşturabilecek. Özellik 5 konuya kadar akış elde etme hakkı sunuyor.
Twitter’ın Listeler Bölümünü Ana Sayfa Gibi Kullanmak Mümkün Olacak

Dünya genelinde en çok kullanıcı sayısına sahip olan sosyal medya uygulamalarından biri olan Twitter, belirli zaman aralıkları ile yeni özellikler ile güncellenmeye devam ediyor. Şirket geçtiğimiz günlerde üzerinde çalıştığı yanıt gizleme özelliğini kullanıcılara dağıtmaya başladı. Uygulamanın içerisinde kullanıcılara hizmet eden pek çok farklı alan bulunuyor. Bu alanlar arasında en çok kullanılanlardan birisi ise listeler bölümü olmakta. Sosyal medya devi kullanıcıların belirli konulara ait paylaşımları bir araya toplamaları için listeler özelliğini sunmuştu.

Bu sayede kullanıcılar teknoloji, siyaset ve gündeme dair belirledikleri konulara dair tweet atan hesapları ayrı bir bölüme toplayabiliyor. Arayüzde bulunan Listeler sekmesi ile özelleştirilmiş içeriklere ulaşmak mümkün oluyor. Ancak Twitter mobil uygulamalar için arayüz anlamıda değişikliklere imza atıyor. Bundan böyle kullanıcılar Listeler bölümüne aldıkları konuları ana sayfada görebilecekler.

Listeler Bölümü Güncelleniyor

Listeler Bölümü Güncelleniyor

Popüler mikro blog sitesi geçtiğimiz aylarda listeler bölümünün ana sayfada kullanılması ile ilgili testlerine başlamıştı. Yapılan son açıklama ile özellik ilk olarak iOS kullanıcılarına dağıtımı başlıyor. Artık kullanıcılar ana tweet akışı dahil toplamda 6 tweet akışını ana sayfada görüntüleyebilecek. Uygulamayı açtığınızda ilk olarak karşınıza Twitter’ın standart akışı geliyor. Ekran sola kaydırıldığında ise kullanıcıların kendi hazırladığı akışları görmek mümkün olacak.

Ekranın üst tarafında ise kullanıcılar o an hangi akışı görüntülediklerini görebilecek. Kullanıcıların bu listeyi kullanması için baştan bir akış belirlemesine gerek yok. Daha önceden oluşturulmuş listeler takip edilebildiği gibi başkalarının oluşturduğu herkese açık olan listelere ve tweet akışlarına ulaşmak mümkün. Sosyal medya devinin belirlenen tweet akışlarının ana sayfanın bir alt sekmesi gibi kullanılmasını istediği görülüyor.

Listelere Kapak Resmi Geliyor

Listelere Kapak Resmi Geliyor

Twitter’ın Listeler bölümü daha önceleri Tweetdeck üzerinden kullanılabiliyor ve dikey bir görünüme sahipti. Uygulamanın burada yoğun ilgi görmesi sonucu Twitter bunu kendi ana paneline taşıma kararı almıştı. Ana sayfaya çekilebilen listelerin gizlilik ayarlarını yine kullanıcılar belirleyecek. Bununla beraber Twitter’ın Listeler bölümüne görsel bir değişikliğin de yapılacağı açıklandı.

Yapılacak olan değişiklik ile oluşturulan listelere kapak resmi yerleştirilebilecek. Böylelikle listelerin sahip olduğu konuyla bağlantılı resimler konabilir ve daha kullanıcı dostu bir arayüz elde edilebilir. Twiter’ın yeni liste özelliği üzerindeki test süreci devam ediyor ve yakın zamanda tüm kullanıcılara yayılması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum