Yatırım yapmaya başla!

Twitter Kullanıcılara Paylaşım Yapmadan Önce İçeriği Okumalarını Önerecek

Twitter bir içeriğin paylaşılmadan önce okunmasını tavsiye edecek özel kartlar test ediyor.
Twitter Kullanıcılara Paylaşım Yapmadan Önce İçeriği Okumalarını Önerecek

Popüler mikro blog sitesi Twitter kullanıcı deneyimini artırmak adına yeni özellikler geliştirmeyi aralıksız sürdürüyor. 2006’da kullanıma açılan sosyal mecra o dönemden bu yana büyük bir değişim geçirdi. Kullanıcılar arası etkileşimin üst seviyede olduğu platform, kendi bünyesinde doğru bilginin yayılmasını istiyor. Bilindiği üzere pek çok farklı sebepten dolayı Twitter’da asılsız bilgi hızlı bir şekilde yayılabiliyor.

Şirket şu sıralar sesli mesajları DM’den gönderme özelliğini test ediyor. Asılsız bilginin yayılmasını istemeyen sosyal medya devi farklı çözümler üzerinde yoğunlaşmış durumda. Sosyal mecralarda asılsız bilginin yayılmasının önlenmesi adına kullanıcıları paylaşımlarına dair doğru bilgi sahibi olması gerekiyor.

Pek çok kişi ise yaptıkları paylaşımı okumadan doğrudan alıntılama yolunu seçiyor. Bu da asılsız bilginin daha hızlı yayılmasına neden oluyor. Sosyal medya platformu artık kullanıcılara paylaşımlarını öne okumalarını tavsiye edecek.

Twitter’a Tavsiye Kartları Geliyor

Twitter’a Tavsiye Kartları Geliyor

Mikro blog sitesi kullanıcıların yaptıkları paylaşımlar hakkında doğru bilgi sahibi olmasını istiyor. Son dönemde yapılan araştırmalar kullanıcıların yaptıkları paylaşımlar öncesi içerikleri okumadığını gösteriyor. Bu da doğru olmayan bilgilerin yayılmasına zemin hazırlıyor. Dezenformasyonun engellenmesi adına Twitter yeni bir önlem üzerinde çalışıyor.

Şirket Haziran ayından bu yana kullanıcıların bir içeriği paylaşmadan önce okumasını teşvik edici kartlar üzerinde çalışıyordu. Twitter yaptığı test sürecine dair elde ettiği verileri paylaştı. Test edilen tavsiye kartı kullanıcıların bir haberi paylaşmadan önce okumasını öneriyor. Kullanıcıların yüzde 40’ı bu kartları okumayı tercih etmiş. Yüzde 33’lük bir kitle ise paylaşım yapmadan önce haberi okumuş.

Twitter ekibinin bu test sürecinden elde ettiği sonuçlardan memnun olduğu belirtiliyor. Sosyal medya devi önümüzdeki günlerde tavsiye özelliğini platform genelinde yayınlaması planlıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum