Yatırım yapmaya başla!

Twitter Kullanıcılara Gösterilmeyen Paylaşımlar için Ek Açıklama Yapacak

Sosyal medya devi Twitter, kullanıcılarda merak yaratan kullanım dışı bırakılan paylaşımlar için ek açıklama yapacağını duyurdu.
Twitter Kullanıcılara Gösterilmeyen Paylaşımlar için Ek Açıklama Yapacak

Sosyal medya dünyasının önde gelen platformlarından Twitter, kullanıcılarına yönelik ek özellikler geliştirmeye ara vermeden devam ediyor. Son günlerde gerek arayüz gerek güvenlik anlamında pek çok yenilik ile gündeme gelen mikro blog sitesi, kullanıcılara her anlamda sahip olmaları gereken bilgilendirmeler yapıyor. Platformda milyonlarca kişi paylaşım yapıyor ve bu paylaşımlardan pek çok sosyal medya devi tarafından kullanım dışı bırakılıyor.

Şirket uygulamış olduğu bu kural ile ilgili sadece tweet’i kullanım dışı bırakmakla yetiniyor ve herhangi bir bilgilendirmeye yer vermiyor.Kullanıcılar ise tweetlerinin neden devre dışı bırakıldığını merak ediyor ancak sosyal medya devinden bu konuyla ilgili tatmin edici bir açıklama alamıyor. Şirket almış olduğu yeni karar ile kullanım dışı bıraktığı paylaşımların yanına ek açıklamalar yerleştirecek.

Twitter Kullanıcıyı Bilgilendirecek

Twitter Kullanıcıyı Bilgilendirecek

Twitter’ı aktif olarak kullananlar bazı paylaşımlara tıkladıklarında “Bu Tweet kullanım dışıdır” uyarısı ile karşılaşıyor ve içeriğe ulaşamıyor. Ancak bu durum kullanıcılarda merak uyandıran bir konu haline gelmiş durumda. Şirket yaptığı açıklama ile kullanıcıların kafasındaki soru işaretlerini giderecek ve kullanım dışı bıraktığı tweetlere dair ek bilgilendirmeler yapacağını duyurdu.

Sosyal medya devi yapacağı açıklamalara dair detaylı bilgi vermiş değil. Ancak topluluk kuralları gereği engellenen paylaşımların başlıca sebepleri arasında, hesabın korumalı olması, Tweet’in silinmiş olması ya da kullanıcıların paylaşımda geçen bir kelimeyi sessize alması yer almakta. Twitter ise yapacağı açıklamalar ile bu sebeplerden hangisi nedeniyle paylaşımın görüntülenemediği hakkında bilgilendirme yapacak.

Şirket konuyla ilgili kendi resmi hesabından yaptığı açıklamada “Konuşmalarda sık sık gördüğünüz ‘Bu Tweet kullanılamıyor’ uyarısı sorununu düzeltiyoruz. Bunun sebebi genellikle silinmiş ya da korumalı Tweetlerdir ya da sessize alınmış kelimelerdir. Birkaç hafta içerisinde Tweetlerin neden kullanılamadığını anlamanıza yardımcı olacak detaylar görmeye başlayacaksınız.” ifadeleri ile yeni özelliği hakkında bilgilendirmede bulundu.

Profil Fotoğraflarına Yeni Düzenleme

Profil Fotoğraflarına Yeni Düzenleme

Son günlerde arayüz anlamında radikal değişikliklere imza atan Twitter, profil fotoğraflarına yönelik bir düzenleme üzerinde daha çalışıyor. Şirket açıklamasında profil fotoğrafları üzerinde bulunan ikonlara yönelik yeni düzenlemeler yapacağını belirtiyor. İkonlar, Twitter başlığına gelen cevaplar hakkında daha fazla bilgilendirme yapacak ve orijinal paylaşımlarda etiketlenen kullanıcılarda ‘@’ sembolüne yer verilecek.

Paylaşımı yapan kişinin profil fotoğrafında ise mikrofon simgesine yer verilerek ayrı bir bilgilendirme yöntemi geliştiriliyor. Sosyal medya devinin yeni değişiklikleri önümüzdeki haftalarda kullanıma sunması bekleniyor. Yapılacak olan bu değişiklikler ile Twitter’ın kullanıcıların aklında soruya yer bırakmamak istediği görülüyor.

Son günlerde kullanıcıların kullanım dışı kalan tweetlere yönelik pek çok paylaşım yapması ve bunun nedenini sorgulaması sosyal medya devini böyle bir karar almaya yönlendirmiş görünüyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum