Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Twitter’da Kullanıcılar Paylaşımlarına Kimlerin Yanıt Verebileceğini Belirleyebilecek

Twitter bir süredir test ettiği yanıt sınırlama özelliğini tüm kullanıcılara sundu.
Twitter’da Kullanıcılar Paylaşımlarına Kimlerin Yanıt Verebileceğini Belirleyebilecek

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olan Twitter, yeni özellikler geliştirerek kullanıcı deneyimini artırmayı sürdürüyor. Mikro blog sitesi geçtiğimiz günlerde farklı dillerdeki paylaşımları otomatik olarak çevirecek bir özelliği test ettiğini açıklamıştı. Bilindiği üzere kullanıcıların yapmış olduğu paylaşımlara yanıtlar gönderilebiliyor ve yüksek bir etkileşim sağlanıyor.

Özellikle yüksek takipçiye sahip hesaplarda bu yanıtların sayısı çok fazla oluyor. Bu durum gönderilen yanıtlar arasında uygunsuz içeriklerin yer almasına neden olabiliyor. Yanıtlar paylaşımı yapan kişilerin gözünden kaçabiliyor. Sosyal medya sitesi bir süredir bu soruna çözüm getirecek bir özelliği test ediyordu.

iOS uygulaması üzerinde yapılan testte kullanıcılar paylaşımlarının altına kimlerin yanıt verebileceğini belirleyebileceği görülüyordu. Mikro blog sitesi bu özelliği tüm kullanıcıların beğenisine sunduğunu duyurdu.

Yanıtları Sınırlama Aracı Sunuldu

Yanıtları Sınırlama Aracı Sunuldu

Twitter’ın bir süredir test ettiği yanıt sınırlama özelliği kullanıcılara üç farklı seçenek belirleme imkanı tanıyor. Bu seçenekler arasında herkes, takip ettiğin kişiler ve yalnızca bahsettiğin kişiler yer alıyor. Kullanıcılar bu seçeneklerden birini seçerek paylaşımlarının altına kimlerin yanıt verebileceğini seçebilecek. Twitter’ın bu aracının son dönemde yapılan en önemli yeniliklerden biri olduğu belirtiliyor.

Şirket Mayıs ayından beri üzerinde çalıştığı bu özellik ile taciz içeren paylaşımların oranının azaldığını açıkladı. Mikro blog sitesinin yöneticisi Suzanne Xie, bu özellik öncesi ortalama 3 olan taciz paylaşımını 1’e indirdiğini söyledi.

Xie özel mesajlarda bir artış yaşanmadığını belirterek, “Farklı görüşler halen yorumla birlikte retweetle özelliğiyle paylaşılabiliyor ki bazen orijinal Tweetten daha fazla sayıda kullanıcıya ulaşabiliyor. Birkaç kez yorumla birlikte yapılan retweetlerde orijinal Tweetten daha fazla beğeni ve görüntülenmeye rastladık hatta bazıların orijinal Tweeti atanın çok daha fazla takipçisi vardı.” açıklamasında bulundu.

Bazı kullanıcıların bu özellik sayesinde kendilerini daha rahat hissettiğinin altını çizen Xie, herkesin artık bu aracı kullanabileceğini söyledi. Özellikle politika ve sosyal konulara dair paylaşımlar yapanların daha hassas olduğunu belirten Twitter yöneticisi, “İnsanlar düşüncelerinin daha fazlasını paylaşıyor. Black Lives Matter ve COVID-19 gibi konularda bu ayarları kullanan tweetler, bu ayarları kullanmayanlara göre ortalama olarak daha uzun.” diye konuştu.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum