Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Twitter Bir Hata Sonucu Korumalı Hesapları Görünür Hale Getirdi

Popüler sosyal medya uygulaması Twitter’ın Android uygulamasında korumalı hesaplar yanlışlıkla açık hale geldi.
Twitter Bir Hata Sonucu Korumalı Hesapları Görünür Hale Getirdi
Son Güncelleme: 
Yorum

Dünyanın önde gelen mikro blog sitesi Twitter, büyük bir platform olmasına rağmen zaman zaman çeşitli hatalar ile gündeme geliyor. Şirket geçtiğimiz günlerde Android uygulamasına haber kaynağı seçme özelliği getirmiş ve kullanıcılardan olumlu geri dönüşler almıştı. Son olarak ise bazı Android kullanıcılarının gizliliğini ihlal eden bir hata ortaya çıktı.

Bilindiği üzere Twitter’da pek çok kullanıcı profillerini korumalı hale getiriyor ve takipçisi olmayan hesaplar tarafından görüntülenmeyi engelleyebiliyor. Bu özelliği kullanan kişilerin paylaştığı tweetler sadece kendilerini takip eden kullanıcılar tarafından görüntülenebiliyor. Ancak Twitter’ın Android sürümünde ortaya çıkan bir hata bu kullanıcıların gizli tweetlerini görünür hale getirdi.

Twitter Gizli Paylaşımları Açık Etti

Twitter Gizli Paylaşımları Açık Etti

Geçtiğimiz günlerde Twitter’da yaşanan hata, hesaplarını korumalı hale getiren Android kullanıcılarını doğrudan etkiledi. Yaşanan hata ile kullanıcıların halen özel sandığı bilgiler açığa çıktıve başka kullanıcılar tarafından görüntülendi. Ortaya çıkan bu hata sonrası Twitter sorun yaşayan kullanıcılar için bir özür yazısı yayınladı.

Problemi yaşayan kişilerin çoğunlukla hesaplarında değişiklik yapmaya çalışan kişiler olduğunu belirten şirket yetkilileri, etkilenen kişi sayısıyla ilgili net bir sayı vermenin mümkün olmadığını ifade ettiler. Twitter yayınladığı özür yazısında “Bize duyduğunuz güven için minnettarız. Her geçen gün bu güveni kazanmak için daha çok çalışıyoruz” ifadelerine yer verdi.

Açıklamada ayrıca söz konusu durumdan iOS ve masaüstü kullanıcıların etkilenmediği sadece Android cihazların etkilendiği belirtildi. Twitter son olarak hataya maruz kalan kullanıcıların özel bilgilerinin üçüncü kaynaklar tarafından ele geçirilmediğini ancak yine de mevcut şifrelerin değiştirilmesinin yararlı olacağını ifade etti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu