Yatırım yapmaya başla!

Twitter İşletme Hesabı Olan Kullanıcıları Veri İhlaline Karşı Uyardı

Twitter işletme hesabı sahiplerinin verilerinin çalınmış olabileceğini açıkladı.
Twitter İşletme Hesabı Olan Kullanıcıları Veri İhlaline Karşı Uyardı

Sosyal medya platformu Twitter milyonlarca kullanıcıya ev sahipliği yapıyor. Mikro blog sitesi son günlere ABD Başkanı Donald Trump’ın yaptığı paylaşımlara uyguladığı yaptırımlar ile sıkça gündeme geliyor. Son olarak Trump’ın bir tweetinin altına daha etiket ekledi ve sansürledi. Platform kullanıcıların veri güvenliğinin sağlanması adına sürekli yeni önlemler alıyor. Buna rağmen belirli zamanlarda çeşitli ihlaller yaşanabiliyor.

Son olarak işletme hesaplarını ilgilendiren bir durum ortaya çıktı. Sosyal medya devinden bu hesaplara sahip olan kullanıcılara yönelik uyarı içeren açıklamalar geldi. Şirket kullanıcıların kişisel verilerinin ele geçirilmiş olabileceğine dair uyarıda bulundu. Bu veriler arasında son derece önemli bilgilerin yer alabileceği belirtiliyor.

Twitter İşletme Hesaplarını Uyardı

Twitter İşletme Hesaplarını Uyardı

Geçtiğimiz dönemde Facebook, Instagram, Twitter gibi pek çok mecrada çeşitli güvenlik ihlallerinin yaşandığına tanık olduk. Mikro blog sitesi Twitter’da bireysel kullanıcıların yanı sıra çok sayıda işletme hesabı bulunuyor. Sosyal medya sitesi bu hesaplara sahip olan kullanıcıların gizli verilerin çalınmış olabileceğini açıkladı. Ele geçirilen veriler arasında e-posta, telefon numaraları ve kredi kartı numaralarının son dört hanesinin olabileceği belirtiliyor.

Söz konusu durumu 20 Mayıs tarihinde tespit ettiğini açıklayan Twitter, “Bunun için çok üzgünüz. Bize duyduğunuz güvenin farkındayız ve bu güveni her gün sağlamayı taahhüt ediyoruz” açıklamasını yaptı. Sorunun tespit edilmesi ile beraber hızlı bir şekilde çözüldüğünün altı çizildi. Sosyal mecra 2018 yılında da benzer bir durumla karşı karşıya kalmıştı.

Şirket o dönem kullanıcılardan şifrelerini değiştirmelerini talep etmişti. Yine geçtiğimiz yılın Kasım ayında kullanıcıların e-posta adreslerinin ve telefon numaralarının reklam amacıyla kullanılmış olabileceği açıklanmış ve özür dilenmişti.

Twitter, Opera’ya Geldi

Twitter, Opera’ya Geldi

Mikro blog sitesi bir yandan da daha fazla kullanıcıya ulaşacak ve kullanım deneyimini artıracak haberler ile gündeme geliyor. Web tarayıcıları arasında dahili uygulama desteği sağlayan Opera bu anlamda yeni bir adım attı. Bilindiği üzere tarayıcıya entegre edilmiş dahili VPN, Messenger, WhatsApp gibi uygulamalar bulunuyor.

Yayınlanan yeni sürüm ile bu uygulamalar arasında Twitter da eklendi. Opera 69 sürümü ile kullanıcılar Twitter’ı tarayıcı içerisinde ayrı bir uygulama olarak kullanabilecek. Güncelleme ile beraber başlangıç sayfasında yer alan hava durumu widget’ında da iyileştirmeler yapıldı.

Kullanıcılar sol tarafta bulunan kenar çubuğu üzerindeki üç noktaya tıklayarak dahili Twitter uygulamasını etkinleştirebilir. Bu sayede kullanıcıların Twitter’a girmek için ayrı bir sayfa açması gerekmeyecek. Opera’nın dahili uygulama özelliği kendisini diğer tarayıcılarından ayırıyor.

Bu bölümde ayrıca kripto cüzdan, reklam ve izleyici engelleyici uygulamalara da rastlamak mümkün. İlerleyen günlerde bu bölüme başka uygulamaların da eklenmesi bekleniyor. Opera tarayıcısının yeni sürümünü bu adresten indirebilirsiniz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum