Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Twitter’ın Hikaye Özelliği Fleets Kullanıcılardan Beklenen İlgiyi Görmüyor

Geçtiğimiz günlerde kullanıma sunulan Fleets özelliği fazla ilgi görmüyor.
Twitter’ın Hikaye Özelliği Fleets Kullanıcılardan Beklenen İlgiyi Görmüyor

Mikro blog sitesi Twitter uzun yıllardır önde gelen sosyal medya platformları arasında geliyor. Milyonlarca kullanıcıya sahip olan platform yeni özellikler kazanmaya devam ediyor. Bilindiği üzere son yıllarda sosyal medya uygulamalarının büyük bölümünde hikayeler özelliğine yer veriliyor.

Başta Snapchat tarafından yaratılan bu özellik daha sonra Instagram, Facebook, WhatsApp ve YouTube gibi mecralarda kullanılır oldu. Twitter ise uzun zamandır bu özelliğe mesafeli duruyordu. Geçtiğimiz günlerde sosyal medya devi bu özelliğe dair harekete geçmiş ve kullanıcıların beğenisine sunmuştu.

Twitter hikaye deneyimini Fleets adı altında geliştirdi. Diğer mecralarda olduğu gibi 24 saat görünür olan bu paylaşımlar daha sonrasında otomatik olarak kayboluyor. Kısa zaman önce eklenen özelliğe dair yeni bir araştırma ortaya kondu. Fleets aracının Twitter’da beklenen ilgiyi görmediği belirtiliyor.

Fleets’in Kullanım Oranı Düşük

Fleets’in Kullanım Oranı Düşük

Instagram ve Snapchat gibi platformlarda kullanıcılar hikayelere büyük ilgi gösterirken, Twitter’da durum tahmin edildiği gibi gerçekleşmemiş görünüyor. Yapılan bir çalışmaya göre kullanıcıların önemli bir bölümü Fleets özelliğinin Twitter için gereksiz olduğunu düşünüyor. YouGov’un gerçekleştirdiği ankette katılımcıların yarısı geçici bir süre için paylaşım yapmak istemediklerini belirtiyor.

Katılımcıların yüzde 35’i ise hikaye paylaşımlarını başka uygulamalar üzerinden yaptıklarını ve Twitter’da buna gerek görmediklerini ifade ediyor. Yüzde 10’luk kitle ise Twitter’da hikaye paylaşımını nasıl yapacağını bilmediğini belirtiyor. Araştırmada kullanıcılara Fleets paylaşımlarını hangi sıklıklarla görüntüledikleri soruldu. Verilen cevaplar ise şu şekilde:

  • Günde bir kez ya da daha fazla: %39
  • Haftada bir kereden fazla ama günlük kontrol etmem: %23
  • Haftada bir kereden daha az: %16
  • Haftada bir kere: %7
  • Hiç kontrol etmem: %6
  • Bilmiyorum: %9

Çalışmaya bazı markalar da katılım gösterdi. Ne zaman Fleets kullanacaklarına dair soruyu yanıtlayan markaların yüzde 54’ü indirim yapıldığında, yüzde 40’ı yeni ürün tanıtıldığında, yüzde 35’i kamera arkasında cevabını verdi. Yüzde 13’lük kesim ise ‘hiçbir zaman’ yanıtını verdi.

Fleets aracına ilginin düşük olmasının nedenleri arasında filtre gibi özelliklerin yer almaması gösteriliyor. Paylaşımda yapılan şeylerin hikaye olarak gösterilmesi kullanıcılar için cazip bir seçenek olarak görünmüyor. Instagram ve Snaphat gibi mecralarda hikayeler aracında çok sayıda filtre bulunuyor ve büyük beğeni topluyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum