Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Twitter Kullanıcıların Günlük Hesap Takip Etme Limitini Düşürüyor

Mikro blog sitesi Twitter, platform genelinde spam hareketleri engellemek adına günlük takip limitini aşağı çekiyor.
Twitter Kullanıcıların Günlük Hesap Takip Etme Limitini Düşürüyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından biri olan Twitter, kullanıcı etkileşiminin yüksek olduğu bir yer. Bu anlamda pek çok hesap takipçi kasarak kendi takipçi sayısını artırma yoluna gidiyor. Bu hesaplar karşı tarafa takip isteği atıp, geri dönüş olunca takipten çıkan hesaplar olarak bilinmekte. Bu durum haliyle platform genelinde spam sayısında büyük artışa neden oluyor.

Sosyal medya devinin yetkilileri bu durumun önüne geçmek adına yeni bir düzenleme yapmaya hazırlığı içinde. Gelen yeni düzenleme ile kullanıcıların günlük takip edeceği hesap limiti düşürülmüş olacak. Bilindiği üzere Twitter’da kullanıcıların günlük takip alacağı hesap sayısı bir limite bağlanmış durumda. Şirket aldığı yeni karar ile platform genelinde spamın önüne geçmeyi hedefliyor.

Günlük Takip Limiti Düşürülüyor

Günlük Takip Limiti Düşürülüyor

Twitter’da takipçi kasmak adına spam yapan hesaplar gün içerisinde 1000 kişiye takip isteği yollayabilir. Şirket bu sayıyı 400’e çekme kararı aldı. Sosyal medya devinin resmi hesabından yapılan paylaşımda “Takip et, geri çek, takip et, geri çek. Bunu kim yapar? Spamcılar. Biz de bu yüzden günlük takip edebileceğiniz hesap sayısını 1000’den 400’e düşürüyoruz. Merak etmeyin, böyle daha iyi olacak.” ifadelerine yer verildi.

Spam yapmak isteyen pek çok kişi, takipçi kasma işlemini gerçekleştirmek adına çeşitli bot yazılımları kullanıyor. Twitter ise kullanıcıların ilgisini alakasız hesaplara yönlenmesini engellemek istiyor. Bu spam hesaplardan pek çoğu dikkat çekmek adına manipülasyon kaynaklı yalan haber paylaşımı yapabiliyor.

Şirket bu anlamda geçtiğimiz yıl pek çok hesabın anı içeriği tweet etmelerine izin veren düzenlemeyi kaldırmıştı. Son olarak alınan takip limitinin düşürülmesi kararının spam yapan hesaplara yeni bir darbe olacağı belirtiliyor. Sosyal medya devi ayrıca şikayet araçlarını da güncelleyerek, platform genelinde bu tarz hesapların daha kolay tespit etmeyi ve uzaklaştırmayı amaçlıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu