Yatırım yapmaya başla!

Twitter’da Milyonlarca Kullanıcının Gizliliğini Tehlikeye Atacak Bir Virüse Rastlandı

Sosyal medya devi Twitter’da kullanıcılara izinsiz özel mesajlar gönderen bir virüsün varlığına rastlandı. İşte detaylar…
Twitter’da Milyonlarca Kullanıcının Gizliliğini Tehlikeye Atacak Bir Virüse Rastlandı

Dünyanın en büyük mikroblog sitesi olarak faaliyet gösteren Twitter, son günlerde yayınladığı yeni güncellemeler ile adından söz ettiriyor. Geçtiğimiz günlerde haber akışına kronolojik sıralama özelliğini geri getireceğini açıklayan sosyal medya devi, milyonlarca kullanıcısı tarafından memnuniyet ile karşılanmıştı. Ancak platformda, kullanıcıların gizliliğini tehlikeye atacak yeni bir virüs tespit edildi.

Twitter’ın da doğruladığı virüs, güvenlik açığından yararlanıyor. Virüsün özellikle direkt mesajları ve korumalı tweetleri etkilediği, uzun süredir kullanıcıların özel mesajlarını üçüncü kaynaklara sızdırdığı ortaya çıktı. Güvenlik açığının ortaya çıkması ile beraber akıllara, bu kadar zamandır söz konusu güvenlik açığının neden fark edilmediği sorusu geldi.

Twitter’da Direkt Mesajları Etkileyen Virüs

Twitter’da Direkt Mesajları Etkileyen Virüs

Twitter’da ortaya çıkan virüsün, kullanıcıların direkt mesajlarına etki ettiği belirtildi. Virüs ayrıca müşteri hizmeti sunan işletmelerin yazışmalarını da üçüncü kaynaklara aktarmış. Buradan bakılacak olursa milyonlarca kişinin gizlilik bilgileri bu virüs sayesinde sızdırılmış durumda.

Mikroblog sitesi yapmış olduğu açıklamada söz konusu virüsün Mayıs 2017’den beri platformda faaliyet gösterdiğini ve 10 Eylül 2018 itibari ile güvenlik açığının ortadan kaldırıldığını belirtti. Sosyal medya devi açıklamasında ayrıca kullanıcıların hangi mesajlarının sızdırıldığını ve bunun açığa çıkmasının çok zor olduğunu ifade etti.

3 Milyondan Fazla Kullanıcı Etkilendi

3 Milyondan Fazla Kullanıcı Etkilendi

Twitter yetkilileri söz konusu güvenlik açığının toplam kullanıcı sayısının yüzde birinden daha az bir kitleyi etkilediğini açıkladı. Ancak dünya genelinde 335 milyondan fazla kullanıcıya sahip olan mikroblog sitesinde 3.350.000 civarında kullanıcının virüsten etkilendiği anlaşılıyor.

Kullanıcıların her ihtimale karşın gizlilik ayarlarını gözden geçirmesinde yarar var. Ayrıca güvenlik uzmanları, kullanıcıların şifrelerini değiştirmelerini ve yeni şifrelerinde büyük küçük harf, rakam, + – gibi karakterlere yer vermelerini öneriyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum