Yatırım yapmaya başla!

Twitter Farklı Dillerdeki Paylaşımları Otomatik Çevirecek

Twitter kullanıcıların başka dillerdeki paylaşımları okuması için otomatik çeviri özelliği geliştiriyor.
Twitter Farklı Dillerdeki Paylaşımları Otomatik Çevirecek

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olan Twitter, platforma olan ilgiyi artırmak adına yeni özellikler üzerinde çalışmaya devam ediyor. Mikro blog sitesi bilgi ve haber paylaşımı alanında önemli yere sahip olmakta. Yapılan bir paylaşım kısa süre içerisinde binlerce kişi tarafından alıntılanabiliyor ve gündem oluyor. Sosyal medya devi şu sıralar paylaşımların kaç kişi tarafından alıntılandığını gösterecek bir özellik üzerinde çalışıyor.

Mikro blog sitesi hemen her ülkede kullanılıyor ve çok sayıda farklı milletten insana ev sahipliği yapıyor. Dolayısıyla pek çok farklı dilde paylaşım yapılıyor. Twitter kullanıcıların başka dillerde yaptıkları paylaşımları okuyabilmesi için tweet çeviri özelliği üzerinde çalışıyor. Bu özelliğin şu an için Brezilya’da kısıtlı sayıda kullanıcı üzerinde test edildiği belirtiliyor.

Tweet Çeviri Özelliği Test Ediliyor

Tweet Çeviri Özelliği Test Ediliyor

Bilindiği üzere Twitter’da halihazırda bir çeviri aracı bulunuyor. Bu araç İngilizce olarak yapılan paylaşımların kullanıcıların kendi dillerine çevrilmesini sağlıyor. Ancak kullanıcılar bu işlemi manuel olarak gerçekleştiriyor. Yani ‘tweeti çevir’ butonuna basılmadığı sürece bu işlem yapılmıyor. Sosyal medya devi artık bu işlemi otomatik olarak gerçekleştirecek bir özellik üzerinde çalışıyor.

Twitter’dan bu özelliğe dair yapılan açıklamada, “Twitter’da takip ettiğiniz konuşmaları anlamayı kolaylaştırmak için, ana sayfada görünen diğer dillerdeki Tweetlere otomatik çevirileri deniyoruz. Tweeti Tweetle çevirmenin ve sizinle alakalı konulardan haberdar olmanın bazen uzun zaman alabileceğini biliyoruz.” ifadelerine yer verildi. Söz konusu özellik şu an için sadece Brezilya’da bulunan kullanıcı grubunda test ediliyor.

Kullanıcılar başka dillere ait paylaşımları otomatik çevrilmiş olarak görüntüleyebiliyor. Bazı kullanıcılar ise bu özelliğin kendilerine sorulmadan varsayılan olarak aktif hale getirilmesine tepki gösteriyor. Google Translate ve Apple Translate gibi en gelişmiş çeviri araçlar bile bu işlem sırasında hatalı çeviriler yapabiliyor. Dolayısıyla bu durum ülkede tartışma yaratmış durumda.

Twitter’ın Brezilya sayfasından özelliğe dair yapılan paylaşımda, “Altyazı mı arıyorsunuz? Başardık! Bugünden itibaren, ana sayfanızda görünen diğer dillerde Tweetler için otomatik çeviriyi test ediyoruz. Test yalnızca Brezilya’da ve iOS ve Android kullanan sınırlı bir grup insan için geçerlidir.” açıklaması yapıldı. İlerleyen dönemde Twitter’ın bu özelliği dünya genelinde kullanıma sunması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum