Yatırım yapmaya başla!

Twitter Evden Çalışma Konusunda Son Kararı Çalışanlara Bırakıyor

Mikro blog sitesi çalışanlarının istedikleri takdirde kalıcı olarak evlerinden çalışabileceklerini açıkladı.
Twitter Evden Çalışma Konusunda Son Kararı Çalışanlara Bırakıyor

Corona virüsü dünya genelindeki hemen her şirketi etkilediği gibi sosyal medya şirketlerini de fazlasıyla etkilemiş durumda. Çin’in Wuhan kentinde ilk olarak ortaya çıkan bu virüs kısa sürede dünya genelinde yayıldı ve vaka sayıları her geçen gün artmaya devam ediyor. Şirketler salgınla mücadele kapsamında çalışanlarını evlerine göndermiş durumda. Silikon Vadisi’nde bulunan şirketlerin büyük bölümünde ofisler boşalmış durumda.

Kısa zaman önce Facebook ve Google çalışanlarının yıl sonuna kadar evlerinde kalabileceklerini açıklamıştı. Bunun yanı sıra Apple cephesinde ise çalışanların kademeli olarak ofislerine dönmeleri planlanıyor. Sosyal medya devi Twitter da geçtiğimiz aylarda çalışanlarını evlerine gönderme kararı almıştı. Şirket bu süreçte platformda kötüye kullanıma yönelik önlemler alıyor.

Son olarak sosyal medya devi COVID-19 konulu sahte paylaşımlara karşı yeni yol haritası belirlediğini açıklamıştı. Dünya genelinde yeni vaka sayılarının azalması ile beraber normalleşme süreçleri konuşulmaya başladı. Bu süreçte Twitter da çalışanları için önemli bir karar aldı. Şirket çalışanların kalıcı olarak evlerinden çalışabileceğini açıkladı.

Twitter’dan Evden Çalışma Kararı

Twitter’dan Evden Çalışma Kararı

COVID-19’un yaygınlaşması ile beraber şirketler evden çalışma modellerini benimsemiş durumda. Uzmanlar gelecek yıllarda evden çalışma modelinin şirketler tarafından daha fazla tercih edilebileceğini tahmin ediyor. Sosyal medya devi Twitter ise Eylül ayına kadar ofislerini açmayı planlamıyor. Şirket ayrıca yıl içerisinde planladığı fiziksel etkinliklerin tamamını iptal etme kararı almıştı.

Twitter CEO’su Jack Dorsey çalışanlarına gönderdiği e-posta ile isteyenlerin kalıcı olarak evlerinden çalışabileceğini söyledi. Yani kısıtlamalar kalktığında ve normalleşmeye tam olarak geçildiğinde dahi Twitter çalışanları uzaktan çalışma modeli ile devam edebilecek. Dorsey mesajında, “Ofisleri açmak bizim kararımız. Gelip gelmemek ya da ne zaman gelecekleri ise çalışanlarımızın kararı” ifadelerine yer verdi.

Sosyal medya devinden bir yetkili ise bu konuyla ilgili, “Evden çalışma modeline geçen ilk şirketlerden biri olduğumuz andan itibaren buna nasıl yaklaştığımız konusunda çok dikkatli olduk. Bu yaklaşıma bağlı kalmaya devam edeceğiz. Önceliğimiz halkımızın ve topluluğumuzun güvenliğini sağlamak” açıklamasını yaptı.

Alınan evden çalışma kararına şirketin fiziksel faaliyetlerinde görevli olan personelin dahil olmadığı belirtiliyor. Twitter çalışanları salgının çıkış yaşadığı Mart ayından bu yana evlerinden faaliyetlerini yürütüyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum