Yatırım yapmaya başla!

Twitter Corona Virüsüne Karşı Aldığı Önlemleri Katılaştırıyor

Mikro blog sitesi Twitter, salgına dair asılsız haberlerin yayılmasını önlemek adına yeni önlemler alacağını açıkladı.
Twitter Corona Virüsüne Karşı Aldığı Önlemleri Katılaştırıyor

Son dönemde Corona virüsüne dair dünyada tedirginlik artmaya devam ediyor. Sosyal medya platformları aracılığı ile milyonlarca kişi salgına dair bilgi almak için aramalar gerçekleştiriyor. Pandemi seviyesinde olan salgınla ilgili günümüzde çeşitli yollar aracılığı ile asılsız bilginin dolaştığına tanık oluyoruz. Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre Corona virüsü nedeniyle hayatını kaybeden insan sayısı 9 bine yaklaşmış durumda. Corona virüsüne yakalanan insan sayısı ise 220 bini aşkın durumda.

Salgının yayıldığı şu günlerde sosyal medya uygulamaları üzerinden yayılan bilgiler için şirketler yeni önlemler almaya devam ediyor. Facebook salgınla ilgili doğru bilgileri paylaşmak adına yeni bir bilgi merkezi oluşturduğunu açıkladı. Popüler mikro blog platformu Twitter’da da COVID-19’a dair çok sayıda arama yapılıyor. Twitter yetkilileri asılsız bilginin yayılmasını önlemek adına yeni önlemler aldıklarını belirtiyor. Sosyal medya devnin bilgi kirliliğinin önüne geçmek adına salgınla ilgili pek çok içeriği ve hesabı banlayacağı belirtiliyor.

Twitter’dan Katı Önlemler

Twitter’dan Katı Önlemler

Dünya gündeminin bir numaralı maddesi haline gelen Corona virüsüne karşı asılsız haberlerde artış yaşandığı gelen bilgiler arasında. Bununla beraber pek çok ülkede salgının yayılması sebebiyle sıkı yönetim ilan edildi ve sokağa çıkma yasakları uygulanıyor. Bu yasakların olmadığı ülkelerde ise insanlara evlerinde oturmaları söyleniyor. İnsanların eve kapanması ile beraber sosyal medya üzerinden etkileşim çok daha yüksek seviyeye çıktı. Etkileşimin en yüksek olduğu platformlardan biri olan Twitter, almış olduğu tedbirlerin kapsamını genişletme kararı aldı.

Daha önce de çeşitli önlemler aldığını açıklayan sosyal medya devi, bu tedbirleri artırdığını belirtiyor. Sosyal medya devi insan sağlığı için tehdit oluşturacak her türlü içeriği inceleyeceğini ve gerekli işlemleri yapacağının altını çiziyor. Sahte ve doğrulanmamış bilgi paylaşımı yapan hesapların kapatılacağı ve bu içeriklerin de silineceği ifade edildi. Alınan önlemler kapsamında kullanıcılar Corona virüs ile ilgili yanlış paylaşımlar yapamayacak. Bu paylaşımların tamamı Twitter tarafından yasaklanacak.

Twitter’ın almış olduğu yeni önlemler ile salgına dair sahte bilgilerin yayılmasını önlemekte ne derece başarılı olacak önümüzdeki süreçte göreceğiz. Uzmanlar sosyal medya platformlarında resmi kaynaklar haricinde yapılan paylaşımlara güvenilmemesi gerektiğinin altını çiziyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum