Yatırım yapmaya başla!

Twitter’da Paylaşımların Altına Verilen Cevaplar için Yeni Seçenekler Geliyor

Sosyal medya devi Twitter, verilen cevaplara dair yeni güvenlik özelliğini test etmeye başladı.
Twitter’da Paylaşımların Altına Verilen Cevaplar için Yeni Seçenekler Geliyor

Dünya genelinde milyonlarca kişi tarafından kullanılan mikro blog sitesi Twitter, ilk çıktığı günden bu yana yeni özellikler kazanmaya devam ediyor. Kullanıcı etkileşiminin üst seviyede olduğu platformda kötüye kullanıma sıkça rastlamak mümkün. Şirket bu gibi durumların önüne geçmek için uzun zamandır yeni önlemler alıyor. Sosyal medya devi geçtiğimiz aylarda paylaşımlara gelen cevaplara yönelik yeni bir güvenlik özelliği test ettiğini duyurmuştu.

Bilindiği üzere yüksek takipçiye sahip hesapların yaptığı paylaşımların altına çok sayıda beğeni ve yorum geliyor. Bu yorumlar arasında taciz ve nefret söylemlerine rastlamak mümkün olmakta. Twitter ekibi bu gibi durumların önüne geçmek için paylaşım sahiplerine yeni yetkiler tanımlamaya hazırlanıyor. Bu sayede kullanıcılar paylaşımlarının altına kimlerin cevap verip vermeyeceğini belirleyebilecek.

Cevaplar için Yeni Seçenekler

Cevaplar için Yeni Seçenekler

Sosyal medya devi tweet atan kullanıcılarının hizmetine yeni özellikler sunuyor. Kimlerin cevap vereceğini tanımlamak adına 3 yeni opsiyon olduğu ortaya çıktı. Farkı konuşma modları olarak tanımlanan bu özellikler ile Açık, Topluluk ve Davet üzerine seçimler yapılabilecek. Açık modunda halihazırda olduğu gibi paylaşımların altına tüm kullanıcılar cevap verebilecek. Topluluk modu ile yapılan paylaşımlarda kullanıcıların takip ettiği hesaplar ve bahsettiği kişiler yanıt verebilecek.


Bir diğer mod ise ‘Davet Üzerine’ olarak belirlenmiş. Bu seçenekte başlatılan sohbetlere belirlenen kişilerin yanıt vermesi sağlanacak. Kendi aralarında paylaşım yapmak isteyen ve arada başka bir kullanıcı istemeyen kişiler için bu modun oldukça yararlı olduğu söylenebilir. Twitter bu özelliğini şu an test ediyor ve önümüzdeki günlerde tüm kullanıcılara sunmayı planlıyor.

Çalışanlara Corona Virüsü Uyarısı

Çalışanlara Corona Virüsü Uyarısı

Twitter şu sıralar dünyayı etkisi altına alan Corona virüsü nedeniyle harekete geçti. Bilindiği üzere pek çok şirket çalışanlarına işe gelmemelerini ve evden çalışmalarını öneriyor. Bu uyarıyı yapan şirketler arasına Twitter da eklendi. Alınan karar ile 5 bin çalışanı bulunan sosyal medya devi insanlara evden çalışmalarını söyledi.

Yapılan açıklamada, “Bugünden itibaren, tüm dünyadaki çalışanlarımızı mümkün olduğunca evden çalışmaya teşvik ediyoruz. Hedefimiz, COVID-19 Corona virüsünün içimizde ve çevremizde yayılma olasılığını azaltmak. Twitter’ı sağlıklı tutmak için çok fazla dikkat ve azami özveri ile çalışıyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Silikon Vadisi’nde bulunan teknoloji devleri salgına karşı önlemler alıyor ve son olarak Twitter oldukça radikal bir karar almış oldu. Şirket sadece ABD değil Güney Kore, Japonya ve Hong Kong’da bulunan çalışanlarına da kesin olarak evden çıkmamalarını iletti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum