Yatırım yapmaya başla!

Twitter CEO’su Dorsey, Corona Virüsü için Kesenin Ağzını Açtı

Twitter’ın patronu Jack Dorsey, Corona virüsü için mücadele kapsamında 1 milyar dolar bağışladı.
Twitter CEO’su Dorsey, Corona Virüsü için Kesenin Ağzını Açtı

Çin’in Wuhan kentinden tüm dünyaya yayılan Corona virüsü, etki alanını genişletmeye devam ediyor. Salgın ile mücadele için hemen herkes elini taşın altına koyuyor. Son dönemde başta ABD olmak üzere İtalya, İspanya ve Fransa gibi ülkelerde yüksek ölüm oranları dikkat çekiyor. Resmi verilere göre dünya genelinde hayatını kaybeden insan sayısı 82 bini geçti. Vaka sayısı ise 1 milyon 430 bin seviyesinde. Bu sayının hızla artacağı belirtiliyor. Dünya genelinde salgın ile mücadele adına önemli bağış kampanyaları düzenlendiğine tanık oluyoruz.

Geçtiğimiz günlerde Bill Gates ve Melinda Gates’in kurduğu Gates Vakfı, Coronavirus ile mücadele kapsamında 100 milyon dolar bağış yapacaklarını açıklamıştı. Keza Apple CEO’su Tim Cook’un da çeşitli yollarla destek verdiği biliniyor. Son bağış açıklaması ise Twitter CEO’sundan geldi. Popüler mikro blog sitesinin patronu Jack Dorsey, rekor düzeyde bir bağış yaptığını duyurdu.

Jack Dorsey’den Rekor Bağış

Jack Dorsey’den Rekor Bağış

Corona virüsü ile mücadelede asılsız bilginin yayılmasını önlemek adına sosyal medya platformları sürekli yeni önlemler alıyor. Bu şirketlerden birisi ise Twitter olmakta. Sosyal medya devinin CEO’su Jack Dorsey, COVID-19 ile mücadele kapsamında 1 milya dolar bağışta bulunacağını duyurdu. Kişisel hesabından yaptığı paylaşım ile bağış açıklamasını yapan Dorsey, Square hisselerini kullanacağını söyledi. Uzmanlar bunun şirketin piyasa değerinin yüzde 30’una denk geldiğini belirtiyor.

Yapılacak bağışın evrensel temel gelir ve kadın sağlığına yönelik kullanılacağını söyleyen Dorsey, uzun vadede bu bağışın önemli rol oynayacağını ifade etti. Bu denli büyük miktarda yapılacak bağışın kontrol edilmesi için yeni bir kontrol mekanizması kurulması gerekiyor. Dorsey bunun için Google E-Tablo aracılığı ile takip yapılacağını söyledi. Paylaşılan tablda Leonardo Di Caprio ve Laurene Powell Jobs tarafından kurulan Amerikan Gıda Fonu’na 100 bin dolar aktarıldığı görülüyor.

Jack Dorsey bu hamlesi ile bugüne kadar yapılmış en büyük bağışı gerçekleştirmiş oluyor. Dorsey’in bu bağışı tüm kitlelerin beğenisini topladı. Önümüzdeki günlerde başka zenginlerin de benzer bağışlar yaptığına tanık olabiliriz. Bill Gates’in yaptığı bağışın yanı sıra aşı çalışmalarına da büyük yatırım yaptığı biliniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum