Yatırım yapmaya başla!

Twitter Kullanıcıları için Bildirimleri Sessize Alma Özelliği Geliştiriyor

Sosyal medya uygulaması Twitter, fazla bildirimlerden sıkılan kullanıcılar için yeni bir özellik geliştiriyor. Kullanıcılar dilerlerse bildirimleri bir süreliğine sessiz moda alabilecek.
Twitter Kullanıcıları için Bildirimleri Sessize Alma Özelliği Geliştiriyor

Sosyal medya uygulamaları arasında en çok kullanıcıya sahip platformlardan birisi Twitter olmakta. Şirket geçtiğimiz günlerde ikinci çeyrek verilerini açıkladı ve hisselerinde yükseliş kaydetti. Milyonlarca kullanıcını bu mecrada birbiri ile etkileşime geçebiliyor. Burada yapılan paylaşımların pek çoğu kısa sürede gündem olabiliyor ve gündemi belirleyebiliyor.

Sosyal medya uygulaması bu etkileşimi artırmak adına kullanıcılara çeşitli bildirimler yolluyor. Kullanıcıların paylaşmış olduğu tweetlere beğeni yapıldığında ya da retweet edildiğinde Twitter onlara bildirim gönderiyor. Eğer takipçi sayınız çok ve almış olduğunuz etkileşim fazla ise bildirim bölümünde epey birikme olduğu görülebilir.

Şirket bunu kullanıcılar uygulamaya çekmek ve daha fazla vakit geçirmesini sağlamak adına yapıyor. Ancak bu durum kimi zaman can sıkıcı bir hal alabilir. Sosyal medya devi fazla bildirim almaktan bunalan kullanıcılar için yeni bir özellik geliştiriyor. Sosyal medya uzmanı Jane Manchun Wong, Twitter’in Android beta kodlarında bildirimlere yeni bir özelliğin yolda olduğunu saptadı. Geliştirme aşamasında olan özellik ile kullanıcılar bildirimleri isterlerse sessize alabilecek.

Bildirimler Sessize Alınacak

Bildirimler Sessize Alınacak

Twitter bildirim kutusunda çok fazla birikim yaşanan kullanıcılarını biraz olsun rahatlatmayı planlıyor. Yapılan paylaşım eğer çok tutarsa bildirim kutusunda inanılmaz bir birikim yaşanıyor. Sosyal medya devi bildirimlerden sıkılan kişiler için sessize alma özelliği üzerinde çalışıyor. Kullanıcılar isterse gelecek olan bildirimleri sessize alabilecek. Şirket bunun için çeşitli zaman seçenekleri sunuyor.

Yapılan testlerde bildirimleri sessize alma sürelerinin 1 saat, 3 saat ve 12 saat olarak belirlendiği görülüyor. Ayrıca bildirimler sessize alınsa bile kullanıcılar dilerse yine buradaki sekmeden gelen bildirimleri kontrol edebilecek. Bu özellik ile kullanıcıların akıllı telefonlarının bildirim ekranında Twitter’ın çok fazla yer kaplamasının önüne geçilmiş olacak.

Özellik Yakın Zamanda Yayınlanacak

Özellik Yakın Zamanda Yayınlanacak

Uygulama araştırmacısı Wong’un keşfettiği yeni özellik sonrası sosyal medya devinden bir sözcü konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Yetkili açıklamasında “Ekibimiz her zaman kişisel deneyimi geliştirecek özellikler düşünüyor. Şu an için test edilen bu özelliklerle ilgili ilerleyen zamanlarda bilgileri paylaşacağız” diye konuştu.

Wong araştırmasında ayrıca bu özelliğin henüz geliştirme aşamasında olduğunu belirtiyor ve bildirimlerin kalıcı olarak sessize alınabileceğini de özlerine ekliyor. Twitter’ın bildirimleri sessize alma işlevini önümüzdeki günlerde kullanıma sunması bekleniyor. Benzer bir özelliğin WhatsApp’ta olduğunu söyleyebiliriz. Bilindiği üzere kullanıcılar WhatsApp’taki kişisel ve grup mesajlaşmalarını 12 aya kadar sessize alabiliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum