Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR
  • Veri Yüklenemedi

Popüler Yayın Platformu Twitch’te Toplu Yayın Dönemi Başlıyor

Son dönemin en popüler yayın platformlarından Twitch, toplu yayın yapma özelliğini kullanıma sunuyor.
Popüler Yayın Platformu Twitch’te Toplu Yayın Dönemi Başlıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Son yıllarda kullanıcıların canlı yaptığı başlıca platformların başında Twitch geliyor. Amazon’un sahibi olduğu platform her geçen gün gücüne güç katmaya devam ediyor. Platform geçtiğimiz ay Çin’de erişim yasağı yaptırımı ile gündeme gelmişti. Ancak Amazon, Twitch platformunu hızla geliştirmeye kararlı görünüyor.

Şirket son olarak yayıncıların uzun zamandır beklediği yeni bir özelliğin duyurusunu yaptı. Bundan böyle Twitch yayıncıları, grup yayını yapabilecekler. Yapılan duyuruda ayrıca karaoke özelliğinin de tanıtımı yapıldı. Yeni özellikler izleyicilerin olduğu gibi yayıncıları da oldukça memnun edecektir.

Twitch’te Toplu Yayın Dönemi

Twitch’te Toplu Yayın Dönemi

Amazon’un sahibi olduğu Twitch, bundan böyle yayıncılara ve izleyenlere daha iyi bir deneyim sunacak. Yapılan duyuru ile Twitch’te toplu yayın başlayacağı belirtildi. Yayıncıların grup yayını özelliğini uzun zamandır beklediği biliniyor. Bugüne kadar hem yayıncılar sırayla birbirlerinin kanallarında yayın açıyordu.

Yeni güncelleme ile bu durum ortadan kalkmış olacak. Bundan böyle aynı anda oyun oynayan Twitch yayınları tek bir ekranda bir araya gelebilecekler. Bu özellik izleyenler için son derece memnun edici görünüyor. Ana yayıncının penceresi ve alt bölümde konuk yayıncılar şeklinde çalışan özellik, diğer yayıncıları da tek bir pencerede toplayacak. İzleyenler ana yayıncıyı kendi isteklerine göre belirleyecekler.

Karaoke Özelliği ile Keyif Dolu Bir Deneyim

Karaoke Özelliği ile Keyif Dolu Bir Deneyim

Twitch’in kullanıcıları için duyurduğu bir diğer özellik ise karaoke oldu. Karaoke özelliği ile yayıncılar ve izleyicilerin daha keyifli anlar yaşaması planlanıyor. Rock Band geliştiricisi Harmonix ile yapılan ortaklaşa çalışma ile karaoke yakın zamanda kullanıma sunulacak. Karaoke özelliği ile izleyiciler hangi yayıncıların şarkı söyleyeceğini belirleyecek.

Platformda çalacak olan şarkıların telif haklarının ihlal etmemesi için Twitch özel bir önlem almış. Buna göre şarkılar yeniden oluşturulmuş sahte sürümler ile kullanıcılara sunulacak. Henüz beta sürümünde olan karaoke özelliğine yayıncılar buradan başvuruda bulunabilir.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu