Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Yayıncıların Beklediği Twitch Studio Beta Sürümü Sunuldu

Popüler yayın platformu Twitch’in üçüncü parti uygulamalara ihtiyacını ortadan kaldıran Twitch Studio’nun beta sürümü yayınlandı.
Yayıncıların Beklediği Twitch Studio Beta Sürümü Sunuldu
Son Güncelleme: 
Yorum

Son yıllarda sosyal medya platformlarının yaygınlaşması ile beraber canlı yayınlara ilgi sürekli artıyor. Hemen hemen tüm sosyal medya uygulamalarında çok sayıda kullanıcı canlı yayın yapıyor ve takipçileri ile iletişime geçebiliyor. Tabi bu alanda en çok kullanılan uygulamaların başında YouTube ve Twitch geliyor.

Twitch özellikle oyun konulu yayın yapanların buluşma noktası haline gelmiş durumda. Amazon’un sahibi olduğu yayın servisi her geçen gün daha fazla kullanıcıya ulaşıyor. Twitch canlı yayın olmasına rağmen yayıncılar bu işlem için bugüne kadar üçüncü parti uygulamalara ihtiyaç duyuyordu.

Başlıca kullanılan stream uygulamaları arasında OBS, Lirik ve Shroud gibi araçlar geliyor. Ancak geçtiğimiz günlerde kullanıcıların bu gereksinimini ortadan kaldıracak bir açıklama yapılmıştı. Twitch Studio adlı araç ile kullanıcılar başka bir programa ihtiyaç duymadan canlı yayın yapabilecek. Son olarak uygulamanın açık beta sürümü yayınlandı.

Twitch Açık Beta Yayınlandı

Twitch Açık Beta Yayınlandı

Milyonlarca izleyicinin buluşma noktası Twitch’in kendi canlı yayın uygulamasına geri sayım başladı. Kullanıcıların hizmetine sunulan Twitch Studio isimli aracın açık beta sürümü yayınlanmış oldu. Programın en iyi yönü kullanıcıların çeşitli ayarlamaları yapmasına gerek olmadan otomatik olarak sunuluyor olması. Twitch Studio kurulu olduğu cihazda mikrofon, kamera ve monitör özelliklerini otomatik olarak algılayacak ve en verimli deneyimi sunacak.

Kullanıcılar ayrıca yayın akışlarının görünümlerini kendi zevklerine göre kişiselleştirme imkanına sahip olacak. Yayıncılar kendi belirledikleri şablonları, yazı ve grafikleri belirleyebilecek. Uygulamada ayrıca erken uyarı sistemi olacak ve bu sayede yayıncılar ile takipçilerin etkileşime girmesi kolaylaşmış olacak.

Twitch Studio şu an için sadece Windows 7 ve üstü işletim sistemlerinde kullanılabiliyor. Önümüzdeki günlerde macOS, Android ve iOS platformlarında Twitch Studio yerini alacak. Ancak diğer platformlarda programın sunulması için beta sürecinin tamamlanması bekleniyor. Popüler canlı yayın servisi son dönemde Ninja gibi ünlü yayıncılarının platformu bırakması ile gündeme gelmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu