Paylaşım
in G+

Twitch Karşısında Daha Fazla Direnemeyen YouTube Gaming Platformu Kapanıyor


 

YouTube’un geçmiş senelerde Twitch’e rakip olarak geliştirdiği canlı oyun yayını platformu YouTube Gaming yolun sonuna geldi.

Son yıllarda özellikle çok sayıda oyun tutkununun Twitch üzerinden canlı yayın gerçekleştirdiği biliniyor. Platform her geçen gün hızla büyümesine devam ederken, geçtiğimiz yıllarda Google, rakip olarak YouTube Gaming uygulamasını Twitch’in karşısına çıkarmıştı.

Ancak geçen zaman içerisinde Twitch hızla büyümesine devam ederken YouTube Gaming beklenen yükselişi gösteremedi. Bir türlü beklenen popülerliği yakalayamayan YouTube Gaming uygulamasının fişi Google tarafından çekiliyor.

YouTube Gaming Yolun Sonuna Geldi

YouTube Gaming Yolun Sonuna Geldi

YouTube Gaming aktif hale geldiğinden beri rakibi Twitch, aylık 1.5 milyondan fazla kullanıcıya ev sahipliği yapacak hale geldi. 11 milyonu aşkın video sayısına ulaşan ve 20 milyar dakika gibi yüksek izlenme süresiyle de dikkat çeken Twitch platformu, YouTube Gaming’e karşı ezici üstünlük kurmaya devam etti.

Amazon’un sahibi Twitch’e rakip olma amacıyla yola çıkan YouTube Gaming platformu, zaman içerisinde bekleneni veremedi. Google yaptığı açıklama ile YouTube Gaming’in önümüzdeki yılın Mart ayı içerisinde faaliyetini sonlandıracağını duyurdu.

Google YouTube ile Devam Edecek

Google YouTube ile Devam Edecek

Google’ın bu kararı almasına başlıca sebep olarak Gaming platformunda yer alan pek çok uygulamanın YouTube üzerinden devam ettirilebilir olması gösteriliyor. Hatırı sayılır derecede kullanıcı sayısına sahip olan Gaming platformunun mevcut kullanıcıları YouTube’da değerlendirilip daha kalıcı etki yaratılması amaçlanıyor.

Google almış olduğu bu karar ile YouTube’un gücünü kullanarak daha fazla kullanıcıya ulaşmayı amaçlıyor. Tabi her geçen gün gücüne güç katan Twitch ile arasındaki büyük farkı kapatabilir mi bunu da zaman gösterecektir.

Paratic Piyasalar

Doviz Yatırımı