Yatırım yapmaya başla!

Twitch İstismarda Bulunan Kullanıcıları Yasaklamak için Harekete Geçti

Amazon’un sahibi olduğu yayın servisi Twitch, cinsel istismarda bulunan yayıncıları yasaklayacağını açıkladı.
Twitch İstismarda Bulunan Kullanıcıları Yasaklamak için Harekete Geçti

Son yılların en fazla ilgi gören yayın platformlarında birisi Twitch olmakta. Özellikle oyuncuların canlı yayınlarda bulunduğu platform milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor ve alanının bir numarası durumunda. Böylesine büyük bir mecranın topluluk kurallarına uyulması adına sürekli yeni sürekli yeni düzenlemeler yapılıyor. Geçtiğimiz günlerde telif ihlali içeren kliplerin silinmesi gerektiği açıklanmıştı.

Twitch bunun için kullanıcılara klipleri silmeyi kolay hale getirecek bir araç geliştireceğini duyurmuştu. Sosyal medya platformların büyük bölümünde olduğu gibi Twitch servisinde de cinsel istismar ciddi bir sorun halini aldı. Amazon’un sahibi olduğu yayın servisi istismarda bulunan kişilere karşı harekete geçeceğini duyurdu.Şirket topluluk kurallarına aykırı davranan yayıncıları yasaklayacağını açıkladı.

Twitch İstismara Geçit Vermeyecek

Twitch İstismara Geçit Vermeyecek

Dev yayın servisi kötü niyetli davranışlarda bulunan yayıncılara yönelik açıklamada bulundu. Şirketten yapılan açıklamada bu yayıncılarla ilgili, “En ağır vakalara öncelik verdik ve bulgularımız doğrultusunda derhal askıya alınmaya başlayacağız” ifadeleri kullanıldı. Açıklamanın ardından bazı tanınmış yayıncıların bu sebepten dolayı yasaklandığı belirtiliyor.

Twitch’in konuyla ilgili paylaştığı yazıda, “Bu ciddi iddiaları değerlendirirken gerekli özeni göstererek mümkün olan en kısa sürede ortaya çıkan her olayı gözden geçiriyoruz. En şiddetli vakalara öncelik verdik ve bulgularımız doğrultusunda derhal askıya alınmaya başlayacağız. İddia edilen olaylar Twitch’te meydana geldi ve bir karar vermek için daha fazla bilgiye ihtiyacımız var. Bazı durumlarda, davanın daha kapsamlı yürütülmesi için yetkili mercilere konuyu bildireceğiz.” ifadelerine yer verildi.

Yayıncılardan Ekran Karartma Çağrısı

Yayıncılardan Ekran Karartma Çağrısı

Yayın servisinde son dönemde artan cinsel istismar olayları nedeniyle kullanıcılardan toplu bir çağrısı geldi. Bu çağrıya göre yayıncıların belirlenen saatte ekranlarını karartmaları istendi. Geçtiğimiz gün yapılan çağrıya pek çok yayıncı ise olumlu yanıt verdi. Twitter üzerinden #Twitchblackout hashtagi altında konuyla ilgili sayısız paylaşım yapıldı.

 

Kadın yayıncılar Twtich platformunda sıkça cinsel istismara uğradığını belirtiyor. Bu durum sonrası Twitch’in yeterince hızlı davranmadığına yönelik şikayetler söz konusu. Yayıncılar ise kendi ekranlarını karartarak yönetime karşı farkındalık uyandırmayı amaçlıyor. Yapılan karartmanın Twitch yönetiminin de dikkatini çektiği belirtiliyor.

Twitch CEO’su Emmet Shear konuyla ilgili yapılması gerekenlere dair çalışanlara bir e-posta gönderdi ve platformlarının en güvenli yer olmasını istediğini ifade etti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum