Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Yayın Platformu Twitch, Duolingo ile Beraber Dil Yayınına Başlıyor

Oyuncuların başlıca canlı yayın platformu Twitch, popüler dil öğrenme uygulaması Duolingo ile ortak projeye başlıyor. Yapılan anlaşma ile yayın platformunda isteyenlere yabancı dil eğitimi verilecek.
Yayın Platformu Twitch, Duolingo ile Beraber Dil Yayınına Başlıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Günümüzde canlı yayın platformları milyonlarca kullanıcıya ulaşıyor. Teknolojinin gelişmesi ile insanların doğru bilgiyi öğrenme şekillerinde değişim yaşanıyor. İnsanlar artık yabancı dil öğrenmek için mobil uygulamaları ya da çeşitli dijital platformları kullanıyor. Bu uygulamalar arasında son yıllarda Duolingo’nun epey popüler olduğunu söyleyebiliriz. Geliştirilen son proje ile platformun ulaştığı kullanıcı sayısı çok daha geniş mecralara ulaşacak.

Canlı yayın platformu Twitch ile Duolingo arasında yapılan ortak proje ile milyonlarca izleyiciye oturduğu yerden dil öğrenme imkanı oluşturuluyor. Bilindiği üzere Twitch, YouTube ile beraber başlıca canlı yayın platformları arasında geliyor. Milyonlarca kullanıcının bulunduğu video platformunda ağırlıklı olarak oyunlara yönelik içerikler mevcut. Yeni proje ile Twitch’te artık insanlar yabancı dil öğrenebilecek.

Twitch ve Duolingo’dan Öğretici Proje

Twitch ve Duolingo’dan Öğretici Proje

Önde gelen video platformu ve dil öğrenme uygulamasının ortak projesi ile milyonlarca kullanıcıya pratik yapma imkanı sağlanacak. Uygulanacak olan proje ile Twitch üzerinden 12 farklı yayıncı farklı kategorilerde kullanıcılara dil eğitimi verecek. Özellikle İngilizce’de belirli bir seviyeye sahip olan ancak bunu geliştirmek isteyenler için güzel bir fırsat olacaktır. Yapılan açıklama ile Twitch platformu üzerinden “Duolingo Onaylı Yayıncı” programının başlatılacağı duyuruldu.

Yapılan ortaklık ile dünya genelinde en çok konuşulan dillere dair eğitim imkanı yaratılıyor. Bu diller arasında İngilizce, İspanyolca, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Çince, Japonca, Portekizce ve Arapça yer alıyor. Önümüzdeki günlerde dil seçeneklerinin daha da artması bekleniyor.

Twitch’i Büyütecek Proje

Twitch’i Büyütecek Proje

Bugün itibariyle özellikle oyun yayıncıları Twitch üzerinden milyonlarca kişiye yayın yapıyor ve kendilerine kazanç sağlıyor. Her ne kadar Vlog çeken yayıncıların da videolarına Twitch’te yer verilse de oyun dünyasının burada hakimiyeti söz konusu. Çok sayıda kullanıcının olduğu dev platformda dil öğrenme imkanının yaratılması Twitch ve Duolingo’nun trafiğine ve gelirlerine olumlu yansıyacaktır.

Duolingo uygulamasını kullanan pek çok kişi yurt dışına gitmeden yabancı dil için pratik yapabildiğini belirtiyor. Bu özelliğin Twitch aracılığı ile çok daha geniş kitlelere ulaşacak olması Duolingo için yeni bir kapının aralanması anlamına geliyor. Şirketin Twitch aracılığı ile geniş mecralara açılmasının ve kullanıcı tarafında ne gibi etki yaratacağını önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu