Yatırım yapmaya başla!

Başbakan Yıldırım Açıkladı: “Türkiye Kart” Dönemi Başlıyor!

Başbakan Binali Yıldırım önümüzdeki günlerde kullanıma açılacak Türkiye Kart’ın tanıtımını yaptı. İşte detaylar…
Başbakan Yıldırım Açıkladı: “Türkiye Kart” Dönemi Başlıyor!

Günlük hayatta yaptığımız pek çok işlem için ayrı bir kart kullanmaktayız. Toplu taşıma, PTT, banka ödemeleri vb. her biri için farklı bir karta ihtiyaç duymaktayız. Cüzdanlarımızın her bir gözünü bu kartlar doldurmaktadır.

Peki bu işlemlerin hepsini tek bir kart ile yapmak istemez miydiniz? Önümüzdeki günlerde bu proje hayata geçiriliyor. Başbakan Binali Yıldırım, Türkiye Ortak Ödeme Platformu’nda yaptığı konuşmada, önümüzdeki günlerde hayatımıza girecek olan Türkiye Kart hakkında açıklamalar yaptı.

Türkiye Kart Nedir?

Adından da anlaşılacağı üzere günlük hayatımızda yapmakta olduğumuz birbirinden farklı pek çok işlemi tek bir kart ile yapabileceğiz. Bu kart kredi kartı olmamakla beraber banka kartından aldığımız hizmetleri bize sunacak.

Kısaca özetlemek gerekirse yapmak istediğiniz tüm finansal işlemleri bu kart sayesinde rahatlıkla gerçekleştirme imkanı bulacaksınız. Kartın içerisine yüklenen para ile yapmak istediğimiz hemen her işlemi yapma imkanını Türkiye Kart bizlere veriyor.

Kart Neredeyse Tüm İhtiyaçlara Cevap Veriyor

Başbakan Binali Yıldırım’ın yaptığı açıklamalar önümüzdeki günlerde hayatımıza girecek olan Türkiye Kart’ın İsviçre çakısı gibi olduğunu gösteriyor. Yıldırım açıklamasında banka hesabı olmayan vatandaşların cep telefonları ile bu karta para aktarabileceklerini ancak borç para çekemeyeceklerini ifade etti. Dolayısıyla bu kartın bir kredi kartı olmadığını vurgulamış oldu.

Türkiye Kart’ın ulaşım alanında da vatandaşlara büyük kolaylıklar sağlayacağı görülüyor. Hangi şehirde olursanız olun her türlü toplu ulaşımdan bu kart ile yararlanabileceksiniz. Otobüs, taksi, vapur, metrobüs ve aklınıza gelecek her toplu taşıma aracını Türkiye’nin neresinde olursanız olun aynı kart ile kullanabileceksiniz.

Her türlü finansal işlemde kullanılacak olan Türkiye Kart’a tüm ATM’lerden para yatırma ve çekme işlemi yapılabilecek. Ayrıca tüm POS cihazları ve e-ticarette bu kartın vatandaşların hizmetinde olacak. Tüm bu işlemlerin yanında vatandaşlar Türkiye Kart’ı müze ve milli parklarda da kullanma imkanı bulabilecek. Kartın okullar kapandıktan sonra Temmuz ayı içerisinde vatandaşların hizmetine sunulması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum