Yatırım yapmaya başla!

Türk Eximbank Dünyanın En Büyük Ulusal Kalkınma Bankasından Kredi Sağladı

İlk altı aylık dönemde ihracat desteğini % 24,2'ye yükselten Türk Eximbank, 3 yıl vadeli 200 milyon dolarlık kredi sağladı. İşte detaylar;
Türk Eximbank Dünyanın En Büyük Ulusal Kalkınma Bankasından Kredi Sağladı

Dünyanın en büyük ulusal kalkınma bankası olan China Development Bank, Türk Eximbank’a 200 milyon dolarlık kredi sağladı. Kredinin 3 yıl vadeli olarak sağlandığı belirtildi. Vadenin uzun olması açısından fonlama olanaklarının çeşitlendirmesine katkı sağlayacağı yetkililer tarafından dile getirildi. Aynı zamanda Çin bankaları ile sağlanan ilişkilerde de yeni adımlar atıldığı belirtildi.

200 milyon dolarlık kredi için Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım ile China Development Bank Genel Müdür Yardımcısı Yang Peixing bir araya geldi.

Müdürler Bir Araya Geldi

Türk Eximbank ve China Development Bank yetkilileri tarafından yapılan açıklamalarda, finansman desteğinin yanında dış ticaret ve proje finansmanı alanında da iş birliği konusuna değinildi.

Son finansman desteğiyle birlikte Türk Eximbank, 2017’nin başından bu zamana kadar yurt dışı kaynak tutarını 2,1 milyar dolara yükselmiş oldu.

2,1 Milyar Dolar Yurt Dışı Kaynak

Bu tutarın, 869 milyon dolarlık bölümünün orta ve uzun vadeli kaynak olması dikkat çekti. Bir avantaj olarak görülen bu vade, portföy arttırma konusunda faydalı olacak.

Adnan Yıldırım kredinin 3 yıl vadeli olmasının, Türk Eximbank’ın fonlama olanaklarını çeşitlendirmesi ve orta-uzun vadeli kredi portföyünü artırma stratejisi ile uyumlu olduğunu dile getirdi.

Adnan Yıldırım Kredi Sürecini Anlattı

Aynı zamanda Yıldırım, son dönemde Çin bankaları ile geliştirilen ilişkilere de değindi. Sağlanan ilişkilerle Türk Eximbank’ın 500 milyon dolar tutarında orta-uzun vadeli kaynak elde ettiğine dikkat çekti.

Geçen hafta 2017’nin ilk altı aylık dönemine ait performans ve yılsonu hedef raporları açıklanan Türk Eximbank’ın hizmet yelpazesinde nakdi kredi, alacak sigortası ve ihracatçıların alıcılarına yönelik krediler bulunuyor. Ayrıca Türk ihracatçıların hem üretim hem de satış süreçlerindeki finansman ihtiyaçlarını karşılıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Bankalar kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum