Yatırım yapmaya başla!

Trump’ın Tek Bir Tweet’i Amazon’a 6 Milyar Dolara Mal Oldu!

Başkan Trump’ın her yaptığı olay yaratıyor! Şimdi de resmi Twitter hesabından atmış olduğu Tweet, Amazon’un 6 milyar dolar değer kaybetmesine neden oldu!
Trump’ın Tek Bir Tweet’i Amazon’a 6 Milyar Dolara Mal Oldu!

Trump, ABD’nin 45. Devlet Başkanı seçildikten sonra Silikon Vadisi’ndeki bazı CEO’lar yeni başkana karşı tavır almışlardı. Hatta geçtiğimiz günlerde Charlottesville’de yaşanan olayların ardından Trump’ın saflarında olan 3 CEO da Amerika Sanayi Konseyi’nden istifa etmişlerdi. Fakat Donald Trump karşıtı CEO’lardan birisi, 2015 yılından beri bu isme karşı tavırlıydı.

Bu yıl yapmış olduğu atakla servetini katlayarak, dünyanın en zengin ismi Bill Gates’e rakip olan Amazon CEO’su Jeff Bezos ve Trump arasındaki tartışma 2015 yılında başlamıştı. Her geçen gün daha da ciddi boyutlara ulaşan bu sürtüşme, sabah saatlerinde Trump’ın, Amazon’u istihdamı baltaladığına dair suçlamalarıyla birlikte farklı bir boyuta ulaştı.

İkili Arasında Tartışmalar Neden Başladı?

İkili Arasında Tartışmalar Neden Başladı?Aslında ikilinin arası 2015 yılına kadar çok da kötü değildi. Fakat Bezos’un Washington Post’u satın alması ortalığı karıştırdı. Trump’ın seçim kampanyası boyunca saldırgan bir tavır sergileyen Post, kısa sürede onun öfkesini üzerine çekmişti.

Bezos’un Washington Post’u satın almasının altındaki nedeni, Amazon’un vergi oranlarını düşürmek olduğunu iddia eden Trump’ın bu söylemleri doğruluk kazanması oldukça zor. Çünkü Post ve Amazon bir birinden ayrı iki firma olarak hizmet veriyorlar.

Herkes Uyurken Trump, Amazon’a Darbe Vurdu!

Herkes Uyurken Trump, Amazon’a Darbe Vurdu!İkili arasındaki bu tartışma, herkes uykudayken Trump’ın sabah 06:12’de atmış olduğu bir Tweet’le daha da alevlendi. Trump’ın atmış olduğu Tweet’te, Amazon’un vergi ödeyen küçük işletmelere zarar verdiği ve bu durumun iş istihdamını baltaladığı yazıyordu.

Amazon Hisseleri Birkaç Dakika İçerisinde Sert Düşüş Yaşadı!

Amazon Hisseleri Birkaç Dakika İçerisinde Sert Düşüş Yaşadı!Bezos’un sahip olduğu Washington Post’un geçtiğimiz hafta sonunda ülke çapında çıkan olaylar için “Memleket Sadece Ağlayabilir” şeklinde atmış olduğu başlık Trump’ın bu gazeteye olan öfkesini daha da fazla arttırmıştı.

Sabahın erken saatlerinde atılan Tweet ile adeta Bezos ve Amazon’a ateş püsküren Trump, şirketin hisselerinde sadece birkaç dakika içerisinde sert bir düşüş yaşamasına neden oldu. Piyasa sermayesinde yaklaşık 6 milyar dolarlık düşüş yaşayan Amazon için bu kayıp çok da hayati bir önem taşımıyor. 460 milyar doların üzerinde bir değere sahip olan Amazon, önümüzdeki günlerde de Trump’ın hedefi olacak gibi görünüyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum