Yatırım yapmaya başla!

Amazon’a Takıntılı Olan Trump, Facebook Yerine E-Ticaret Devine Odaklanıyor!

Amazon’a ve kurucusuna takıntılı olan ABD Başkanı Donald Trump’ın, e-ticaret devinin vergi işlemlerini değiştireceği söylendi. Detaylar aşağıda;
Amazon’a Takıntılı Olan Trump, Facebook Yerine E-Ticaret Devine Odaklanıyor!

Daha önce de Amazon’ı hedef tahtasına oturtan Donald Trump; e-ticaret devine o kadar takıntılı ki gündemin Facebook skandalı ile çalkalandığı şu günlerde bile sosyal medya devini umursamıyor.

İddialara göre; Trump Facebook’u düzenlemeye değil Amazon’a getireceği yeni vergilere odaklanıyor. Zira Axios’a konuşan kaynaklar; “Donald Trump’ın Amazon’a takıntılı olduğunu” vurgulayarak ABD Başkanı’nın Facebook veri skandalı ile yeteri kadar ilgilenmediğini söyledi.

ABD Kongresi Facebook’un veri skandalı üzerine yoğunlaşmışken, Donald Trump’ın Amazon’un peşini bırakmadığı yönündeki iddialar epey dikkat çekti.

Donald Trump Facebook Yerine Amazon'a Odaklanıyor Konuyla ilgili yakın kaynaklardan alınan bilgilere göre Trump Facebook’u umursamak yerine Amazon’la ilgili düzenleme yapmayı düşünüyor. Hatta ABD Başkanı, Facebook’un kullanıcı verilerinin nasıl çalındığıyla ilgili tartışmalara katılmamış, üzerine bir de Rusya hikayesinin yalan olduğunu düşündüğünü belirtmiş.

Ve kaynakların deyimiyle “Amazon’a takıntılı” olan Trump, halihazırda e-ticaret devini antitröst yasalarla yakalamanın planlarını yapıyor.

Donald Trump Amazon'a Takıntılı Kaldı ki Trump’ın Amazon ile kurucusu hakkındaki düşüncelerini daha önce de defalarca duymuştuk. Örneğin; Başkan Ağustos ayında yapmış olduğu bir Twitter paylaşımında Amazon’un vergisini ödeyen perakendecilere büyük zarar verdiğini ve bir sürü insanı işsiz bıraktığını belirtmişti. Ve Trump bu tweeti ile Amazon’a 6 milyar dolar kaybettirmiş, olay sektörde büyük yankı uyandırmıştı.

İlaveten; Trump’ın Jeff Bezos’un sahibi olduğu The Washington Post’u da düşman bellediğini, WSJ’yi sık sık hedef aldığını da biliyoruz.

Trump, Jeff Bezos'un Sahip Olduğu The Washington Post'u EleştiriyorHazine Bakanı Steven Mnuchin’in Şubat’ta yaptığı açıklamada da e-ticaret şirketlerine getirilecek vergi uygulamaları odaklıydı. Trump’ın online satışlara vergi uygulanmasını kuvvetle desteklediğini belirten Mnuchin, bu konuda çalışmalar yapılacağını belirtmişti.

Diğer taraftan; Forbes’a göre 2017’de fakirleşen Trump’ın “neden Amazon’u zengin edelim” şeklinde bir tweet attığını da duyduk.

ABD Başkanı Aralık ayında yaptığı paylaşımda “USPS her yıl milyar dolarlar kaybederken, Amazon ve diğerleri paketlerinin teslimatı için neden bu kadar az para ödüyor” diyerek Amazon’un devlete daha çok ödeme yapması gerektiğini savunmuştu.

Uzun lafın kısası; eyalet ve yerel yönetimlerin vergilendirilmesini isteyen Trump, açıkça kaynakların “Amazon’a takıntılı” sözlerinin hakkını verir gibi davranıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum