Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Tron Kurucusu Justin Sun, Picasso ve Warhol NFT’lerine 22 Milyon Dolar Harcadı

Tron'un kurucusu ve BitTorrent'in CEO'su, NFT vakfının ilk listelenecek sürümünü hazırlıyor.
Tron Kurucusu Justin Sun, Picasso ve Warhol NFT’lerine 22 Milyon Dolar Harcadı
Son Güncelleme: 
Yorum

TRON’un kurucusu ve BitTorrent’in CEO’su Justin Sun, Picasso’nun “Femme nue couchée au collier” ve Andy Warhol’un “Three self-portraits” i satın aldı. Justin Sun ve Tron Vakfı tarafından sağlanan yeni bir fon, NFT ticaretini tamamen yeni bir seviyeye getirerek geleneksel ve dijital sanat arasında köprü oluşturacak. İlk olarak Pablo Picasso ve Andy Warhol’un eserlerinin simgeselleştirilmesiyle başlanacak.

Tron Vakfı tarafından yapılan açıklamaya göre, Justin Sun, Pablo Picasso’nun “Femme nue couchée au collier” ve Andy Warhol’un “Three Self-Portraits” i için 20 milyon dolar ve 2 milyon dolarlık ödeme yapacak. Bu büyük satış, Londra’da Christie’s tarafından düzenlenen 20. Yüzyıl Sanat Gecesi etkinliğinde gerçekleşti.

"Femme nue couchée au collier", Pablo Picasso, 1932
Kaynak: Tron Network

İlk resim, Picasso’nun yaratıcılık yolunda önemli bir adım olarak bilinir. Ünlü ressam 1932’de uzun süredir sevgilisi olan Fransız model Marie-Thérèse Walter’ı resmetmişti. Üç Otoportre ise Andy Warhol’un son çalışmalarından biri olarak biliniyor. Önceki satın alımlarla birleştirildiğinde, Picasso ve Warhol’un şaheserlerini elde etmek, Justin Sun’ın NFT tahsisatının toplam değerini 30 milyon doların üzerine çıkarıyor.

"Üç otoportre", Andy Warhol, 1986
Kaynak: Tron Network

Halka açık verilere göre, NFT pazarının mevcut toplam satışları 5,5 milyonun üzerinde işlemle 557 milyon dolara ulaştı. Şubat ayında toplam satışlar Ocak ayına göre yaklaşık 8 kat arttı. 18 Mart itibarıyla toplam 133.000 adet NFT satışı gerçekleştirildi ve bu piyasanın toplam değeri ise 369 milyon doları aştı.

JUST NFT fonunun temel destek platformu olan TRON, dünyanın en büyük halka açık zincirlerinden biridir. Platformun toplam kullanıcı sayısı 26 milyonu, işlem sayısı 1,7 milyarı aşıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu