Yatırım yapmaya başla!

Toyota ve Mercedes Üç Kamu Bankasının Taşıt Kredisi Kampanyası’na Adını Yazdırdı!

Eylül ayının sonuna doğru üç kamu bankası taşıt kredilerinde faiz indirimi yapma kararı almış ve kampanyaya dahil olan markalar açıklanmıştı. Bugün Toyota ile Mercedes de onlar arasına dahil oldu.
Toyota ve Mercedes Üç Kamu Bankasının Taşıt Kredisi Kampanyası’na Adını Yazdırdı!

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank geçtiğimiz hafta aldığı taşıt kredilerinde faiz indirim kararınını 1 Ekim’den itibaren uygulamaya koyacağını açıklamıştı. Konut sektöründe yapılan indirimlerin ardından gelen bu hamle, yerli üretimi destekleme amacının yanı sıra taşıt almayı düşünen tüketicileri sevindirmişti.

Otomotivde Yerli Üretime Özel Taşıt Kredisi Kampanyası adı altında başlatılan uygulamaya bazı markalar dahil olmuştu. Söz konusu kampanyaya katılan markalar arasına bugün Toyota ve Mercedes de adını yazdırdı. Böylelikle üç kamu bankasının yaptığı otomotiv sektörüne özgü bu kampanya, yeni markaların katılımıyla genişlemeyi sürdürüyor.

Taşıt almayı düşünen müşterileri sevindiren bu kampanya, 1 Ekim-1 Aralık 2019 tarihleri arasında geçerli olmakla birlikte araç sahibi olmak isteyenlere uygun şartlarda finansman desteği sağlanacak.

Taşıt Almayı Düşünenler Sevindi26 Eylül’de söz konusu üç bankanın ortak açıklamasıyla duyurulan kampanya kararına dahil olan markalar ilk etapta binek araçlarda Fiat, Honda, Hyundai ve Renault Mais; ticari araçlarda ise Fiat, Ford, Isuzu, Karsan ve Temsa olarak belirlenmişti.

Bugün itibarıyla yeni markaların katılımıyla binek araçlar grubuna Toyota katılırken; ticari araçlar grubuna ise Otokar, BMC ve Mercedes markaları dahil oldu. Üç bankadan gelen açıklama ise yerli üretimi destekleyen iş birliği yapan firmaların sayısı daha da artacak gibi görünüyor.

Türkiye’de üretimi yapılan binek ve ticari taşıtların alımında uygulanan kredi faizlerinin düşürülmesiyle otomotiv sektörünün canlanacağı öngörülmüştü.

Otomotiv Sektörü CanlanacakOtomotiv Sanayi Derneği (OSD) Yönetim Kurulu Başkanı Yenigün’e ait olan bu görüş, üç banka tarafından yapılan bu hamlenin sektör için oldukça büyük bir adım olduğuna işaret ediyordu.

Alınan karar kapsamında fiyatı 50-120 bin lira arasında değişen sıfır kilometre binek araçların 18-36 aylık vade için %0,49-0,69 bandına düşürülen faiz oranları; fiyatı 72-500 bin lira arasında bulunan sıfır kilometre ticari araçlar için 36-60 ay vadeli kredi faizi de yine bineklerle aynı seviyede belirlenmişti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Banka Kredileri kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum