Yatırım yapmaya başla!

TikTok Yüksek Kullanıcı Trafiğini Demokratik Bir Yapıya Sahip Olmasına Bağlıyor

TikTok yöneticisi Ole Obermann sahip oldukları yüksek görüntüleme sayısını demokratik olmalarına bağladı.
TikTok Yüksek Kullanıcı Trafiğini Demokratik Bir Yapıya Sahip Olmasına Bağlıyor

Sosyal medya platformları insanların vazgeçilmez eğlence ve iletişim araçları haline gelmiş durumda. Facebook, Twitter, Instagram ve YouTube gibi mecralar her gün milyonlarca kişiye ev sahipliği yapıyor. Son yıllarda ise Çinli Bytedance’ın geliştirdiği TikTok hızlı yükselişi ile sosyal medya arenasında tüm dikkatleri üzerine topluyor.

TikTok bu hızlı yükselişinin yanı sıra ABD yaptırımlarına karşı ayakta durmaya çalışıyor. Ulusal güvenlik tehdidi olarak tanımlanan uygulamanın ABD operasyonlarının Kasım ayına kadar başka bir şirkete satılması isteniyor. Microsoft, Oracle, Twitter gibi dev şirketlerin TikTok’u satın alma adına görüşmeler yaptığı biliniyordu.

Şirket son bir açıklama yaptı ve satış sürecinde Microsoft yerine Oracle ile görüşeceğini duyurdu. Hızla büyüyen platformla ilgili TikTok Küresel Müzik Birimi Başkanı Ole Obermann dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Ayda trilyonlara ulaşan görüntüleme sayıları olduğunu belirten yönetici, bu güçlerini demokratik yapıya sahip olmalarına bağladı.

TikTok Yöneticisinden Özgürlük Vurgusu

TikTok Yöneticisinden Özgürlük Vurgusu

Dijital bir platform için performanslarının fazlasıyla memnun edici olduğunu söyleyen Obermann, aylık zaman dilimi içerisinde görüntüleme sayılarının trilyonlarla ifade edildiğini belirtti. TikTok yöneticisine göre bunun sebebi platformun son derece özgür ve demokratik bir ortama sahip olması. Obermann kullanıcıların yaptığı paylaşımların birkaç gün içerisinde 100 milyon kişi tarafından görüntülendiğini söyledi.

Bu etkileşimin benzeri olmadığını belirten Obermann, ekip olarak bu güçlerini korumayı hedeflediklerini ifade etti. TikTok yöneticisi geleceğe dair yatırımlarından da bahsetti. Obermann gelecekte Asya pazarında daha fazla kullanıcıya ulaşmak istediklerini ve bu kapsamda Singapur’da milyar dolar seviyelerinde yatırımlar yapacaklarını belirtti. Yatırım merkezi olarak Singapur’un belirlenmesinde ABD yaptırımları ve son dönemde devreye giren Hindistan yasağının da etkisi bulunuyor.

Obermann, TikTok’un ABD operasyonlarının satın alınmasına dair konuda değerlendirme yapmaktan kaçındı. Kasım ayına kadar paylaşım uygulamasının ABD operasyonlarının bir şirkete satılması gerekiyor. Yoksa uygulama ABD’de yasaklanabilir. Çin hükümeti ise TikTok’un satılmasını istemiyor. Hatta bunun yerine platformun ABD’de kapatılmasını tercih ediyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum