Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

TikTok Video Süresini 3 Dakikaya Kadar Çıkarmaya Hazırlanıyor

Popüler sosyal medya uygulaması TikTok’ta video uzunlukları 3 dakikaya kadar çıkacak.
TikTok Video Süresini 3 Dakikaya Kadar Çıkarmaya Hazırlanıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Sosyal medya platformları artık hayatımızın vazgeçilmez araçları haline geldi. Milyonlarca insan bu mecralarda kendi profillerini oluşturuyor ve başka insanlar ile etkileşimde bulunuyor. Son yılların en popüler uygulamaları arasında TikTok’u gösterebiliriz. 2016’nın Eylül ayında kullanıma sunulan paylaşım uygulaması geçen 4 yıl içerisinde büyük bir gelişim kaydetti.

Çin merkezli Bytedance tarafından geliştirilen uygulama hızlı yükselişinin yanı sıra ABD kısıtlamalarıyla da son günlerde adından söz ettirmişti. Baskılara rağmen kullanıcı sayısını artıran popüler mecra yeni özellikler ile sunduğu deneyimi iyileştirmeyi sürdürüyor. Son olarak sızdırılan bir bilgi TikTok’ta video sürelerinin daha da uzayacağına işaret ediyor.

Video Süresi Uzuyor

Video Süresi Uzuyor

TikTok’u eğlenceli yapan yanlarının başında insanların kısa süreli eğlenceli videolar paylaşması geliyor. Bilindiği üzere milyonlarca kullanıcı TikTok’da 1 dakikaya kadar video paylaşımı gerçekleştirebiliyor. Sosyal medya devinin bu süreyi uzatmak adına harekete geçtiği ortaya çıktı. Sosyal medya danışmanı Matt Navarra yaptığı paylaşımda video sürelerinin 3 dakikaya çıkarılacağını belirtti.

Navarra özelliğe dair bir ekran görüntüsü paylaştı ve halen erken erişim aşamasında olduğunu ifade etti. Tabi video sürelerinin uzaması sonrası kullanıcıların bu durumu nasıl karşılayacağı merak ediliyor. 1 dakikalık süre insanların daha eğlenceli videolar oluşturmasına imkan sağlıyor olabilir. Sürenin 3 dakikaya çıkması sonrası insanların sıkılma ihtimalinin olduğu değerlendiriliyor.

Tabi bununla beraber sürenin artması sonrası video çeşitliliğinin de artabileceği belirtiliyor. 3 dakikalık süre sayesinde film fragmanları ya da kısa makyaj eğitimlerinin olabileceği ifade ediliyor. Şu an test aşamasında olan bu özelliğin ilerleyen günlerde herkese dağıtılması bekleniyor. Kullanıcıların bu değişimi nasıl karşılayacağını ise özellik yayınlandıktan sonra görme fırsatı bulacağız.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu