Yatırım yapmaya başla!

TikTok Uygulama İçerisinde Yaptığı Satışlar ile Gelirini Katlıyor

Popüler sosyal medya uygulaması TikTok, platform içerisinde yapılan satışlarda son bir yılda 6 kat artış yaşandı.
TikTok Uygulama İçerisinde Yaptığı Satışlar ile Gelirini Katlıyor

Sosyal medya uygulamaları hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiş durumda. Facebook, Twitter, Instagram gibi uygulamalar pazarda başı çekse de son yıllarda TikTok’un dikkat çeken bir yükselişi söz konusu. Çin merkezli sosyal medya uygulaması 2019’un ilk çeyreğinde en çok indirilen uygulama olmayı başardı. Milyonlarca kullanıcının beğenisine sunulan TikTok, geliştiricisine kazandırdığı parayı artırmaya devam ediyor.

Gelen son raporlar, uygulamanın son bir yılda gelirlerini gözle görülür bir şekilde artırdığını gösteriyor. Bilindiği üzere platformda uygulama içi satış yapılıyor. Sadece geride bıraktığımız Mayıs ayı içerisinde 9 milyon dolar uygulama içi satış yapıldığı açıklandı. Üstelik uzmanlar satışların artarak devam edeceğini ve toplamda 100 milyon rakamının görüleceğini tahmin ediyor.

TikTok’tan Yüzde 500 Artış

TikTok’tan Yüzde 500 Artış

Milyonlarca kullanıcının kısa videolar paylaştığı platform, kısa sürede yoğun ilgi görmeye devam ediyor. Sosyal medya platformları üzerinde yaptığı araştırmalar ile bilinen Sensor Tower, son olarak TikTok’u mercek altına aldı. Rapora göre TikTok’ta uygulama iç satışlar Mayıs ayında 9 milyon dolara ulaştı. Geçtiğimiz yılın aynı döneminde bu rakam 1.5 milyon dolar seviyesindeydi. Bu veriler platformun uygulama içi satış gelirlerinde yüzde 500 artış yaşandığını gösteriyor.

Çin merkezli popüler sosyal medya uygulaması özellikle Hindistan’da son derece popüler hale geldi. Gelen haberlere göre sosyal medya devinin dünyanın önde gelen şirketleri ile sponsorluk anlaşmaları yaptığı ifade ediliyor. Bu yıla kadar platformda uygulama içi satışlara çok fazla ağırlık verilmiyordu. Ancak kullanıcıları kendisine bağlayan TikTok, yeni gelir modellerine odaklanmış görünüyor.

Uygulama içi alım yapan kullanıcıların önemli bir bölümünü ise İOS kullanıcıları oluşturuyor. iOS kullanıcıları 9 milyon doların yüzde 65’inde pay sahibi. Çinli sosyal medya uygulamasının yılın ilk çeyreği itibariyle Facebook gibi bir devi geride bırakması, gelirlere fazlasıyla yansımış görünüyor.

Tırmanış Devam Edecek

Tırmanış Devam Edecek

Sensor Tower, Tiktok’un gelirlerinin artmaya devam edeceğini belirtiyor. Sadece geçtiğimiz Mayıs ayı içerisinde 56 milyon kullanıcı uygulamayı ilk kez telefonuna yükledi. Bir önceki Nisan ayına göre yüzde 27 yaşanırken, Oca ayında yüzde 21 azalma yaşandı. Bu azalmada geçtiğimiz aylarda TikTok’un Hindistan’da yasaklanmasının rol oynadığı belirtiliyor. Getirilen erişim engeli ile TikTok’un 15 milyon yeni kullanıcıyı kaybettiği tahmin ediliyor.

Çinli Bytedance’in geliştiricisi olduğu video paylaşım uygulaması kullanıma sunulduğu 2017 yılından itibaren 1.2 milyar kişi tarafından indirildi. Uygulama içi satışlarda ise toplamda 97 milyon seviyesine geldiği belirtildi. Bu rakamın ay sonunda 100 milyon barajını aşmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum