Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

TikTok Geçtiğimiz Kasım Ayında Geliştiricisine En Çok Kazandıran Uygulama Oldu

Yapılan araştırma Kasım ayında TikTok’un en çok kazandıran uygulama olduğunu ortaya koydu.
TikTok Geçtiğimiz Kasım Ayında Geliştiricisine En Çok Kazandıran Uygulama Oldu

Akıllı telefonlar artık hemen herkesin hayatına girmiş durumda ve bu pek çok uygulamanın milyonlarca kişi tarafından kullanılmasını sağlıyor. Sosyal medya ve mobil oyunlar başta olmak üzere çok sayıda platform iOS ve Android kullanıcılarının beğenisine sunuluyor.

Son yıllarda yükselişi ile dikkat çeken sosyal medya uygulamalarının başında TikTok’un geldiğini söyleyebiliriz. Bytedance’ın geliştirdiği uygulama 2016 yılında geliştirildi ve kullanıcılara sunuldu. Yapılan araştırmalar kısa sürede en hızlı yükseliş sergileyen uygulamanın TikTok olduğunu gösteriyor.

Pazar araştırma şirketleri hazırladıkları raporlar ile rekabetteki son durumu sürekli kamuoyu ile paylaşıyor. Sensor Tower son olarak Kasım ayına dair yeni bir rapor paylaştı. Veri araştırma şirketi geliştiricisine en çok kazandıran mobil uygulamaları sıraladı. TikTok ise bu sıralamanın zirvesinde yer alıyor.

TikTok Kazandırmaya Devam Ediyor

TikTok Kazandırmaya Devam Ediyor

Sensor Tower araştırması TikTok’un toplamda ve App Store’da en çok gelir elde eden uygulama olduğunu gösteriyor. Android tarafında ise bu sıralamada Google One zirvede bulunuyor. TikTok Kasım ayında Bytedance’a 123 milyon dolardan fazla gelir sağladı.

Geçmiş dönemde de hep zirvede yer alan uygulama Kasım ayında da yerini koruyor. Geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre gelirlerini neredeyse 4 katına çıkaran TikTok, bu kazandın yüzde 85’ini kendi ülkezi Çin’den sağladı.

ABD pazarından yüzde 8’lik katkı alan TikTok’un ülkemizdeki oranı ise yüzde 2 olarak belirlendi. Araştırmada TikTok’tan sonra en çok kazanç elde eden uygulamalar, YouTube, Tinder, Disney+, Tencent Video, iQIYI, Piccoma, Google One, Netflix ve BIGO LIVE şeklinde sıralanıyor.

iOS kullanıcılarının yaptığı harcamaların genel pazarın durumunu belirlediğini söyleyebiliriz. Raporda dikkat çeken nokta ise TikTok’un Play Store’daki gelirlerinin oldukça düşük olması. Platform Android mağazasında 10. sırada kendisine yer buldu.

TikTok’u takip eden YouTube ise geçtiğimiz ay 88 milyon dolar gelir elde etti. Video paylaşım platformu geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre gelirlerini yüzde 59 oranında artırdı. TikTok son günlerde daha çok ABD kısıtlamaları ile gündeme geliyor. Ulusal güvenlik tehdidi olarak gösterilen TikTok’un ABD operasyonlarının satılmaması halinde önümüzdeki günlerde erişime kapatılması söz konusu.

TikTok Yılın Viral Videolarını Açıkladı

TikTok Yılın Viral Videolarını Açıkladı

Kendi içerisinde çok sayıda fenomen barındıran TikTok, sayısız içeriğe ev sahipliği yapıyor. Bu içeriklerden bazıları viral hale geliyor ve yeni bir akımın başlangıcına neden olabiliyor. Şirket son olarak platformda en çok izlenen videolarını açıkladı. Listenin ilk sırasında ise Bella Poarch adlı kullanıcının ‘M to the B’ adlı videosu yer alıyor.

Sosyal medya devinden içerik üreticilere ve kullanıcılara yönelik yapılan açıklamada, “Dünya bu yıl bir değişim fırtınası geçirirken, bir şey değişmedi. O da topluluğumuzun kalbi. Yılın çoğunu fiziksel olarak ayrı geçirmiş olsak da sizinle birlikte derin bir bağlantı duygusu oluşturduk.

Yaratıcılığınızla her gün milyonları etkilemeye ve ilham vermeye devam ettiniz. TikTok topluluğu aracılığıyla sınırları ve nesilleri aştık, kahkahalar ve gözyaşları paylaştık ve hayatın en iyi anlarını kutladık” ifadelerine yer verildi.

Sıralama uygulamayı kullanan kişilerin verdiği oylar ile belirlendi. TikTok tarafından sıralanan viral ve diğer kategorilerdeki videolara buradan göz atabilirsiniz.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum