Yatırım yapmaya başla!

TikTok En Büyük Rakibi Instagram’ı Andıran Tasarım Üzerinde Çalışıyor

TikTok’un Instagram’dan izler taşıyan bir arayüz üzerinde çalıştığı ortaya çıktı.
TikTok En Büyük Rakibi Instagram’ı Andıran Tasarım Üzerinde Çalışıyor

Çin merkezli şirket Bytedance tarafından geliştirilen TikTok, son yılların en çok indirilen uygulamaları arasında geliyor. Yapılan araştırmalar paylaşım uygulamasının dünyanın en çok indirilen mobil uygulamaları arasında ilk sırada yer aldığını gösteriyor. Popülerlik anlamında TikTok ile beraber bir diğer uygulama olarak Instagram öne çıkıyor. Facebook’un sahibi olduğu sosyal medya uygulaması milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor ve her geçen gün yeni özellikler kazanıyor.

Instagram daha önce Hikayeler gibi bazı özelliklerini geliştirirken Snapchat’ten ilham almıştı. Şimdi benzer bir durum TikTok için söz konusu gibi görünüyor. Sızdırılan bilgilerde TikTok’un Instagram benzeri bir arayüz üzerinde çalıştığı görülüyor. New York Times muhabiri Taylor Lorenz, TikTok’un yeni arayüzünü ortaya çıkardı. Avatar ve takip sayılarının sola doğru yaklaştığı tasarımda ‘bio’ bölümünün ise ortalandığı görülüyor.

TikTok’tan Instagram Esintileri

TikTok’tan Instagram Esintileri

Taylor Lorenz, TikTok’un üzerinde çalıştığı arayüzü paylaştı ve sonrasında sosyal medya devinden konuyla ilgili yeni bir açıklama geldi. Şirketten yapılan açıklamada “TikTok’un kullanıcı deneyimini sürekli olarak geliştirmenin yollarını arıyoruz. Halihazırda kullanıcılara profillerini daha fazla kişiselleştirmelerini ve profillerinde daha fazla aksiyon almalarını sağlayabilecek yeni tasarımları test ediyoruz.” ifadelerine yer verildi. Instagram’ın Snapchat’en esinlenmesi sonrası TikTok’un da benzer bir şeyi Instagram üzerinde yapması şaşırtıcı olmasa gerek.

Özellikle profil sayfasında yapılan değişikliklerin Instagram’dan kopyalanmadığını söylemek mümkün değil. TikTok’un geçtiğimiz yılın Kasım ayında mobil platformlardaki indirme sayısı 1.5 milyara ulaştığı açıklanmıştı. Geçtiğimiz yıl uygulama Facebook ve Instagram gibi devleri indirme oranı ile geride bırakmayı başardı. Günlük 500 milyonu aşkın aktif kullanıcısı olduğu belirtilen TikTok, güvenlik soruşturmaları ile gündeme gelmişti. Ancak olumsuz gelişmeler TikTok’un büyümesinin önünde duramıyor.

Facebook’un ise TikTok’un büyümesinden rahatsız olduğu biliniyor. Şirket bir süredir Brezilya’da TikTok’un karşısına çıkaracağı Reels adında bir uygulamayı test ediyor. Bu uygulamanın TikTok’ta olan pek çok özelliği kopyaladığı belirtiliyor. TikTok’un Instagram benzeri bir görünüme bütünecek olması kullanıcı tarafında nasıl karşılık bulacak merak konusu. Uzmanlar TikTok’un önümüzdeki dönemde de büyümesini sürdüreceğini tahmin ediyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum