Yatırım yapmaya başla!

TikTok’un Geliştiricisi Bytedance Güvenlik Soruşturmasından Geçiyor

Popüler sosyal medya uygulaması TikTok’un sahibi Bytedance için güvenlik soruşturması açıldı.
TikTok’un Geliştiricisi Bytedance Güvenlik Soruşturmasından Geçiyor

Son yıllarda sosyal medya uygulamaları arasında TikTok’un son derece popüler olduğunu söyleyebiliriz. En çok indirilen sosyal medya uygulamaları arasında başı çeken TikTok’un geliştiricisi Bytedance bu sayede büyük gelirler sağlamaya devam ediyor.

Çin merkezli şirket TikTok sayesinde hızla büyüyor ve farklı alanlara girmenin arayışları içerisinde. Ancak şirket geçmişte yapmış olduğu bir satın alma işleminde onay almadan hareket ettiği ortaya çıktı. Musicial.ly adlı platformu satın alan Bytedance’ın bu işlemi inceleme altına alındı.

Çinli teknoloji şirketi Bytedance 2017 yılında Musicial.ly’yi bünyesine kamıştı. Bu satın alma işlemi için Bytedance 1 milyar dolar bütçe ayırdı. Ancak aradan geçen zaman içerisinde yapılan inceleme sonucu satın alma işleminin onay alınmadan yapılması nedeniyle Bytedance özelinde inceleme başlatıldı. Güvenlik incelemesi adı altında başlayan süreç CFIUS tarafından yürütülüyor.

Bytedance için İnceleme Başlatıldı

Bytedance için İnceleme Başlatıldı

Popüler sosyal medya uygulaması TikTok hızla yayılmaya devam ediyor. Platform bazı ülkelerde yasaklama haberleri ile gündeme gelmişti. Uygulanan yasaklama yaptırımları ile adından söz ettiren TikTok’un geliştiricisi Bytedance, Amerika Birleşik Devletleri Yabancı Yatırım Komitesi tarafından inceleme altına alındı. Şirketin 1 milyar dolar ile Musicial.ly platformunu satın alma aşamasında onay almamış olması bu incelemenin başlıca sebebi.

Çinli teknoloji şirketi daha önce de kullanıcıların verilerini izinsiz şekilde toplama iddiasıyla suçlanmıştı. Başlatılan güvenlik incelemesinde şirketin veri toplamaya devam etmesinden endişe edildiği belirtiliyor. Suçlamaları reddeden Bytedance, “TikTok, ABD için güvenilir ve sorumluluk sahibi bir şirket modeli çizmektedir” açıklamasında bulundu. Bytedance’ın güvenlik soruşturmalarının TikTok’a nasıl yansıyacağını önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Bytedance Akıllı Telefon Satışına Başladı

Bytedance Akıllı Telefon Satışına Başladı

Bytedance ile ilgili geçtiğimiz aylarda şirketin akıllı telefon pazarına girmek istediği gündeme gelmişti. Proje hayata geçti ve şirketin ilk akıllı telefonu Nut Pro 3 modeli ile piyasaya sunuldu. Telefon Smartisan adı altında satışa çıkıyor. Çin pazarında piyasaya sürülen telefonda TikTok’un Çince versiyonu olan Douyin yüklü olarak geliyor. Geliştirilen telefonun kilit ekranı kaydırılması ile beraber bu uygulamayı kullanmak mümkün olacak.

Telefonda ayrıca iş yeri iletişim uygulaması Lark ve video görüşme uygulaması FlipChat ve haber platformu Toutiao telefonun içerisinde yüklü durumda olacak. Çıkan telefonun donanımına değinecek olursak Qualcomm 855 Plus işlemciden güç alıyor.

Arka tarafında dörtlü kamera modülü bulunduran cihaz 48 MP çözünürlük sunuyor. 4000 mAh bataryası ile uzun şarj süresi sunan telefon 128 GB ve 256 GB dahili depolama seçeneklerine sahip. Çin pazarına özel sunulan telefonun fiyatı 412 dolar olarak belirlendi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum