Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

TikTok’a Çocukların Güvenliği için Ebeveyn Kontrol Özelliği Geldi

Sosyal medya uygulaması TikTok, çocuk kullanıcı kitlesini korumak için ebeveyn kontrol özelliği geliştirdi.
TikTok’a Çocukların Güvenliği için Ebeveyn Kontrol Özelliği Geldi
Son Güncelleme: 
Yorum

Son yıllarda hızlı yükselişi ile dikkat çeken sosyal medya uygulamalarının başında TikTok’un geldiğini söyleyebiliriz. Hızla büyüyen uygulama dünya genelinde milyonlarca kişi tarafından beğeniyle kullanılıyor. TikTok geçtiğimiz günlerde en büyük rakibi Instagram’ı andıran bir arayüz üzerinde çalışması ile gündeme gelmişti. Platforma her yaş grubundan olduğu gibi 18 yaş altı çocuk kullanıcılar da fazlasıyla ilgi gösteriyor.

Kötüye kullanımı önlemek adına TikTok geçtiğimiz yıl yaş kontrolü düzenlemesi getirmişti. Bu yaşın altında olan kişilerin hesaplarını doğrulamaları gerekiyor. Daha önce güvenlik soruşturmaları ile adından söz ettiren TikTok, çocuk kullanıcılara uygun olmayan videoları da kaldırma kararı almıştı. Önlemleri daha da artırmak isteyen sosyal medya şirketi, genişletilmiş ebeveyn kontrol özelliğini yayınladı.

TikTok’a Ebeveyn Kontrol Özelliği Geldi

TikTok’a Ebeveyn Kontrol Özelliği Geldi

Çin merkezli sosyal medya uygulaması kısa sürede en çok indirilen platformlardan biri konumunda. Dolayısıyla kullanıcı güvenliği daha önemli bir hal alıyor. Şirket son olarak bu amaca yönelik olarak ‘Aile Güvenliği Modu’ verilen yeni bir özellik geliştirdi. Bu özellik sayesinde anne ve babalar çocukların hesapları üzerinde söz sahibi olabilecek.

Ebeveynler çocuklarını hesaplarını kendi hesaplarına bağlayabilecek ve böylelikle onları zararlı içeriklere karşı koruyabilecek. Bununla beraber anne ve babalar çocuklarının TikTok’ta ne kadar zaman geçirebileceğini belirleme imkanına sahip olacak. Ayrıca özel mesajlar üzerinde sınırlama kısıtlama ya da tamamen engelleme yetkisi bulunuyor.

Sunulan yeni güvenlik önlemleri arasında ‘kısıtlı mod’ adı verilen bir özellik yer alıyor. Bu araç sayesinde anne ve babalar çocukların hangi içerikleri görüp görmeyeceğini belirleyebilecek. Sosyal medya devi ebeveynlere kontrol yetkisi veren Aile Güvenliği Modu özelliğini ilk olarak İngiltere’de kullanıma sundu. İlerleyen günlerde ise platform genelinde tüm kullanıcılar bu özelliği kullanabilecek.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu