Yatırım yapmaya başla!

TikTok Uygulaması Aralık Ayı İçerisinde 75 Milyon Kullanıcı Çekti

Son aylarda hızlı bir şekilde büyüyen yeni sosyal medya uygulaması TikTok, geçtiğimiz yılın Aralık ayında 75 milyon kullanıcıyı bünyesine kazandırdı.
TikTok Uygulaması Aralık Ayı İçerisinde 75 Milyon Kullanıcı Çekti

Sosyal medyanın çığ gibi büyüdüğü günümüzde birbirinden farklı ihtiyaçlara hitap eden yeni uygulamalar ortaya çıkmaya devam ediyor. Son dönemde dikkat çeken uygulamaların başında TikTok geliyor diyebiliriz. Çin merkezli sosyal medya uygulaması ile kullanıcılar kısa videolar çekerek kişiye sunuyorlar.

Dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de kısa sürede yaygınlaşan popüler uygulama, kullanıcı sayısını her geçen gün katlamaya devam ediyor. Gelen veriler popüler uygulamanın sadece geçtiğimiz yılın Aralık ayı içerisinde 75 milyon kullanıcı çektiğini gösteriyor. Gelen rakamlara bakıldığında şirketin kendi rekorunu yeniden kırdığı görülüyor.

TikTok Yükselişini Sürdürüyor

TikTok Yükselişini Sürdürüyor

Bilmeyenler için TikTok uygulamasını geçtiğimiz yıllarda fırtına gibi esmiş olan Vine uygulamasına benzetebiliriz. Geçtiğimiz yıl hızlı bir yükseliş trendine giren popüler uygulama ülkemizde de büyük ilgi görüyor. Kullanıcıların 15 saniyelik kısa videolar çektiği ve paylaştığı TikTok uygulaması, sadece geçtiğimiz Aralık ayı içerisinde 75 milyon kullanıcıyı bünyesine kattı.

Bu rakam bir önceki yılın Aralık ayı içerisinde 20 milyon olarak açıklanmıştı. Uzmanlar popüler uygulamanın yaşadığı yükselişte 2017 yılı içerisinde satın alınan Musical.ly uygulamasının büyük rol oynadığını söylüyor. Söz konusu uygulama için TikTok’un çatı şirketi ByteDance, 800 milyon dolar ile satın alarak büyük bir yatırım yapmıştı. Görünen o ki yapılan yatırımın meyveleri alınıyor.

TikTok Sosyal Medya Devlerine Kafa Tutuyor

TikTok Sosyal Medya Devlerine Kafa Tutuyor

Söz konusu satın alma ile uygulama Avrupa ve ABD pazarında hızlı bir yükseliş trendine girmiş oldu. Bilindiği üzere Musical.ly uygulamasında hatırı sayılır bir kullanıcı kitlesi vardı. Bu kitle satın alma ile beraber otomatik olarak TikTok’a katılmış oldu. Daha önce Vine’ın almış olduğu karar ile kapanması, kullanıcılar tarafından üzüntü ile karşılanmıştı. TikTok bu boşluğu da doldurmuş oluyor.

Sensor Tower tarafından yapılan açıklamada ise TikTok’ta yapılan yüklemelerin geçtiğimiz yılın son çeyreği itibariyle Facebok, Instagram, Snapchat ve YouTube gibi sosyal medya devlerini geride bıraktığına yer verildi. Bugün itibariyle sosyal medya dünyasında %42 gibi önemli bir pazar sahip olan TikTok’un büyümesini sürdürmesi bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum