Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Tether Yöneticileri ABD Adalet Bakanlığı Tarafından Soruşturma Geçirecek

ABD Adalet Bakanlığı Tether yöneticileri hakkında dolandırıcılık suçlamasıyla ceza soruşturması başlatacak.
Tether Yöneticileri ABD Adalet  Bakanlığı Tarafından Soruşturma Geçirecek
Son Güncelleme: 
Yorum

ABD’nin Tether soruşturması, dijital tokenin arkasındaki yöneticilerin, kripto para piyasası için geniş etkileri olabilecek potansiyel bir ceza davası olan banka dolandırıcılığı yapıp yapmadığını araştırmaya yönelik olarak başlatılacak.

Tether’in kripto ekosistemindeki önemli rolü artık iyi biliniyor. Stablecoin uzun zamandır Bitcoin ticaretinde yaygın olarak kullanılıyor. Ancak Adalet Bakanlığı soruşturması yıllar önce, Tether’in daha olgunlaşma aşamasındayken meydana gelen davranışlara odaklanıyor.

Tether Uzun Zamandır İnceleniyor

Tether Uzun Zamandır İnceleniyor

Soruşturma gizli olduğu için isim vermek istemeyen konuyla ilgili doğrudan bilgisi olan üç kişi, özellikle federal savcıların Tether’in bankalardan işlemlerin kripto ile bağlantılı olduğunu gizleyip gizlemediğini inceliyor.

Tether açık ara en popüler sabit para olarak biliniyor. Federal savcılar 2018’den beri Tether üzerinde incelemeler yapıyor. Son aylarda bireylere, soruşturmanın hedefi olduklarını bildiren mektuplar gönderdikleri söylendi.

Bildirimler, bir dava açılıp açılmayacağına dair bir kararın yakında verilebileceğini ve nihayetinde üst düzey Adalet Bakanlığı yetkililerinin suçlamaların garanti edilip edilmediğini belirleyeceğini gösteriyor.

Tether’in ayırt edici özelliği, yaratıcılarının her bir tokenin, gerçek para veya ticari kağıt, şirket tahvilleri ve değerli metaller içeren holdingler aracılığıyla bir ABD doları tarafından desteklendiğini söylemesidir. Bu nedenle çok sayıda tüccarın aynı anda sabit paralar satması durumunda, tokenleri durduran varlıklarda bir kaçış olabileceği endişeleri tetikleniyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%