Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Tesla Hisseleri Elon Musk’ın 1 Milyar Dolarlık Satışıyla Yükseldi

Elon Musk, yaklaşık 1,02 milyar dolarlık Tesla hissesi daha sattı. 5 günde yüzde 8 artan Tesla hisseleri açılış öncesinde yükseldi.
Tesla Hisseleri Elon Musk’ın 1 Milyar Dolarlık Satışıyla Yükseldi
Son Güncelleme: 
Yorum

Salı günü geç saatlerde yapılan SEC bildirimine göre Elon Musk, 934.090 adet ya da yaklaşık 1,02 milyar dolarlık hissesini sattı. Böylelikle Elon Musk, 2 ayda toplam 16 milyar dolarlık Tesla hissesi satmış oldu.

Elon Musk’ın satışları, Kasım ayının ilk günlerinde Twitter takipçilerine Tesla hisselerini satma önerisiyle başladı. Musk’ın başlattığı anketin katılımcıları hisse satışı yönünde oy kullanırken ünlü isim verdiği sözde durdu.

Açılış öncesi yükselen hisseler kazanımlarını seans içine genişletti.
Tesla Hisse Yükseliş
KAYNAK: MarketWatch

Dün en son 1,088.47 dolarda kapanış yapan Tesla hisseleri, 29 Aralık seansına 1,098.50 dolarla başladı. Nasdaq Borsası’nda işlem gören TSLA kodlu hisseler, açılışın ardından düşse de toparlandı.

17.35’te yüzde 0,5 artıda fiyatlanırken gün içi aralığı 1,084.20 – 1,103.40 dolar oldu.

Son verilere göre TSLA hisseleri 5 günde yüzde 8’e yakın değerlenirken 3 ayda yüzde 39 oranında arttı. Yıl başından bu yana ise yüzde 54 değer kazandı. Hisselerin bir yıllık getirisi yüzde 56,5 oldu.

Bazı tahminlere göre, Musk’ın Kasım ayındaki yüzde 10’luk hedefine ulaşması için hala satılması gereken bir milyondan fazla hissesi varken Tesla bu konuyla ilgili açıklamada bulunmadı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu