Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Tesla’nın Ağustos’ta %34 Artan Çin Satışları Hisseleri Yükseltti

Tesla Ağustos ayında Çin satışlarını yüzde 34 artırırken hisseler açılış öncesinde yükseldi.
Tesla’nın Ağustos’ta %34 Artan Çin Satışları Hisseleri Yükseltti

Popüler elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın Çin satışları Ağustos ayında olumlu şekilde arttı. Yatırımcılar haberi memnuniyetle karşılarken Tesla hisseleri açılış öncesi işlemlerde alıcılı seyretti.

Dün yüzde 2,60 artıda 752,92 dolarda kapanış yapan Tesla hisseleri pozitif ilerliyor. TSİ 15.05’te yüzde 1,15 yükselişle işlem gören Tesla hisseleri, yeni seansta kazançlarını genişletmeye yöneldi.

5 günlük getirisi yüzde 2,57 olan hisseler, bir ayda yüzde 6,50’ye yakın değerlendi.
Tesla Hisse Yükseliş
Kaynak: MarketWatch

3 aylık kazanç ise kayda değer bir yüzde 25’i gösteriyor. China Passenger Car Association (CPCA) tarafından bugün açıklanan verilere göre Tesla Inc Ağustos ayında 31,379’u ihracat olmak üzere 44,264 Çin yapımı araç sattı. Bu aylık bazda yüzde 34’lük artışı temsil etti.

Çin yapımı araçların yerel satışları ise Temmuz ayındaki 8,621’den Ağustos’ta 12,885 otomobile yükseldi. Şanghay’da Model 3 sedan ve Model Y spor araçlar üreten şirket, Temmuz ayında 32,968, Haziran ayında ise 33,155 adet Çin yapımı araç satmıştı.

Tesla’nın Ağustos ayına ilişkin Çin satışları, Temmuz 2021’e kıyasla oldukça parlak kaldı. Temmuz ayında Tesla, 24,347’si yabancı ülkelere ihraç edilen toplam 32,968 araç satmıştı. Sonuçta Tesla’nın Ağustos rakamları, şirketin yaşadığı ciddi çip sıkıntısı düşünüldüğünde etkileyici olarak ifade edildi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum