Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Tencent NFT Standartlarını Belirlemede Başrol Oynayacak

Çin’in en büyük teknoloji şirketlerinden Tencent, BM tarafından onaylanan NFT standartları girişimine liderlik edecek. Detaylar haberde…
Tencent NFT Standartlarını Belirlemede Başrol Oynayacak
Son Güncelleme: 
Yorum

NFT sektörü hızla büyümeye devam ederken, çeşitli çevreler bu alana yönelik araştırmalarını artırmayı sürdürüyor. Birleşmiş Milletler bu kapsamda NFT’lerin incelenmesi için bir girişim projesi başlatıyor.

Projeye Çinli eğlence şirketi Tencent liderlik edecek. Devlet destekli medya kaynağında yer alan habere göre, NFT’ler, BM onaylı ilk standart girişime konu olacak. BM’nin onayladığı projenin ilk taslağının 2022’nin sonuna kadar tamamlanması bekleniyor.

NFT’lerin Teknik Yapısı Araştırılacak

NFT'lerin Teknik Yapısı Araştırılacak

Tencent cephesinden yapılan açıklamada, uluslararası standardın, blok zincir tabanlı dijital koleksiyonlar için teknik mimariyi, teknik akışları, işlevsel gereksinimleri ve güvenlik gereksinimlerini belirlemeyi amaçladığını bildirdi.

Diğer yandan Çin hükümetinin NFT alanına yönelik çalışmalar yürüttüğü biliniyor. Geçtiğimiz haftalarda Çin hükümeti tarafından desteklenen Blockchain Services Network, (BSN), NFT platform duyurusu gerçekleştirmişti.

Tencent, liderlik edeceği girişimde, Alibaba dstekli Ant Group, Çin Bilgi ve İletişim Teknolojileri Akademisi, Pekin Posta ve Telekomünikasyon Üniversitesi ve Zhejiang Lab dahil olmak üzere başka şirketlerle de iş birliği içerisinde bulunacak.

Çin hükümeti NFT’lerin tamamen kendi kontrolü altında olacağı bir yapıya sahip olmasını istiyor. Bu nedenle Ethereum ve Solana gibi merkeziyetsiz NFT yapılarından kaçınma eğilimi mevcut. Hükümet endişelerine rağmen blockchain üzerindeki potansiyeli görüyor ve kullanım durumunu araştırıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu