Yatırım yapmaya başla!

Trafik Tabelalarını Hackleyerek Trump’a Küfrettiler!

ABD’deki seçimlerinin üzerinden neredeyse 1 yıl geçti. Fakat halkın yeni başkan Donald Trump’a olan tepkileri yaratıcı şekilde artarak devam ediyor!
Trafik Tabelalarını Hackleyerek Trump’a Küfrettiler!

2016 Kasım’ında gerçekleşen seçimlerin Trump’ın zaferiyle sonlanmasından bu yana, ABD’de sular bir türlü durulmuyor. Sonbaharda inşasına başlanacak olan Meksika Duvarı, Paris İklim Değişikliği Anlaşması’ndan çekilmesi ve halihazırda seçim öncesi olay yaratan görüşleriyle Trump, neredeyse ABD’nin yarısının hedefi haline geldi.

Hemen hemen her gün söylediği veya yaptığı hareketlerle gündeme oturan Trump’a karşı olan öfke biraz olsun dinmedi. Genellikle bu tepkiler Beyaz Saray bahçesine konan dev tavuk balonu gibi yaratıcı ve şiddetten uzak bir şekilde gösterildi. Son olarak ise bir hacker, otoban üzerinde yer alan elektronik bir trafik tabelasını hackleyerek, Donald Trump’a küfretti.

“Donald Trump Bir ….”

“Donald Trump Bir ….”Bir süredir görevde olan ABD’nin yeni başkanı Donald Trump, söylemleri ve davranışlarıyla halktan tepki toplamaya devam ediyor. Kaliforniya, Carpenter Yolu üzerinde bulunan ve hükümet tarafından bu yol üzerine yerleştiren tabelalar hacklendi. Tabelaları kolaylıkla ele geçirmeyi başaran hacker “Donald Trump Bir O***** (Donald Trump Is A B**** )” yazarak, ABD Başkan’ına küfretti.

Resmi Makamlar Snapchat’ten Öğrendi!

Aslında buna benzer bir olay 2016 Mayıs’ında da yaşanmıştı. Dallas’taki bir trafik tabelasına “Donald Trump şekil değiştiren bir kertenkeledir” yazılmıştı. Fakat bu olayın gerçekleştiği dönemde Trump başkanlık koltuğuna oturmamıştı.

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Kaliforniya’da gerçekleşen bu olay kısa sürede sosyal medyada yayılarak, milyonlarca kullanıcıya ulaştı. Devletin resmi makamları da bu durumu Snapchat’tan paylaşılan bir gönderi sayesinde öğrenebildiler.

Küfreden Hacker Kayıplara Karıştı!

Küfreden Hacker Kayıplara Karıştı!Durumu sosyal medyadan öğrenen resmi makamlar, zaman kaybetmeden inceleme başlatıp; hackerın tabelaya fiziksel olarak müdahale ettiğini, fakat kablolama sistemindeki değişiklerden dolayı durumun takip edilemediğini dile getirdiler. Sistemi istediği gibi ayarlayıp, ekran kontrolcüsünü çalan hacker, adeta kayıplara karıştı. Yerel polis tarafından aranıyor olsa da kolay kolay yakalanamayacak gibi görünüyor.

Yapmış olduğu eylemle gündeme damgasını vuran hackera ait şimdilik herhangi bir bilgi bulunmuyor. Peki, gerçekleştirilen bu eylemle ilgili sizlerin düşünceleri nelerdir?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum