Yatırım yapmaya başla!

Taciz Suçlamaları Milyarder CEO’yu İstifa Etmek Zorunda Bıraktı!

Casino dünyasının milyarderlerinden olan Steve Wynn, taciz suçlamalarıyla zedelenen imajı yüzünden şirketinin CEO’luk görevinden ayrıldı. İşte ayrıntılar;
Taciz Suçlamaları Milyarder CEO’yu İstifa Etmek Zorunda Bıraktı!

Geçtiğimiz günlerde gündeme gelen taciz suçlamalarıyla gündeme gelen iş adamı Steve Wynn, zor günler geçiriyor.

Zira Harvey Weinstein’le başlayıp Bill O’Reilly, Matt Lauer, Woody Allen gibi pek çok güçlü ismin karıştığı taciz skandalları arasında adı geçen ünlü milyarder, suçlamaları reddetmesine rağmen kaybettiği saygınlığını geri kazanmayı başaramıyor. Ve suçlamaların etkisiyle şirketinin hisseleri de o zamandan bu yana kan kaybediyor.

Öyle ki Wynn Resorts‘un borsadaki hisseleri % 10 oranında değer kaybı yaşadı.

Wynn Resorts'un Hisseleri % 10 DüştüKısacası;77 yaşındaki yatırım milyarderi yalnızca saygınlığını değil aynı zamanda milyonlarını da kaybetmeye başladı.

Wynn’in otelinde çalışan bir manikürcünün The Wall Street Journal’a konuşmasının ardından bu olayın ünlü iş adamının ilk tacizi olmadığı anlaşılmış, birçok kişi Steve Wynn aleyhinde açıklamalar yapmıştı.

Ve Donald Trump’ın yakın dostum dediği Steve Wynn, Cumhuriyetçi Parti Ulusal Komitesi’ndeki görevinden ayrılmıştı.

 Steve Wynn, Cumhuriyetçi Parti Ulusal Komitesi’ndeki Görevinden de AyrıldıAncak şirketinin hisselerinin düşmeye devam etmesi Steve Wynn’e şirketinin CEO’luk görevini de bıraktırdı. Suçlamalarla ilgili konuşan Wynn; uzun süredir negatif tepki aldığını ve sürdürdüğü görevleri bundan sonra yeteri kadar etkili şekilde devam ettiremeyeceği sonucuna vardığını açıkladı.

İşte bu nedenle de kendisinin kurduğu ve çok sevdiği Wynn Resorts’daki görevlerinden ayrıldığını belirtti.

Wynn Resorts CEO'luk Görevinden AyrıldıArtık şirketin CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkanı olmayan Wynn, yeni CEO’nun Matt Maddox olduğunu söyledi. “Matt ile Wynn Resort emin ellerde” diyen ünlü kişilik, yeni CEO ile ekibine güvendiğini dile getirdi.

Şirketin yöneticilerinden Boone Wayson da yaptığı açıklamada; Steve Wynn’in istifasının kabul edildiğini, onun saygı duyulan bir lider, hayırsever ve vizyoner olduğunu belirtti. Tüm bunlara ek olarak Bayson; taciz suçlamalarıyla saygınlığı yerle bir olan Wynn’in, Las Vegas’ın eğlence kenti haline gelmesine büyük katkı sağladığını söylemeyi de ihmal etmedi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum